WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Nokia szykuje powrót XpressMusic? Tylko dlaczego w tak brzydkim wydaniu

Od dłuższego czasu pojawiały się informacje o tym, że Nokia szykuje powrót kolejnego klasyka. I chociaż obstawiałem raczej model N-Gage, to wygląda na to, że powróci model z serii XpressMusic. Tylko dlaczego Nokia wybrała jeden z najnudniejszych modeli?

O serii XpressMusic kompletnie zapomniałem

Po przywrócenia zza grobu modeli 3310 oraz 8110 wydawało się, że Nokii skończyły się pomysły na odświeżanie startych telefonów. Ale wiadomo było, że to nie koniec. Z racji niesłabnącej chęci producentów do tworzenia smartfonów gamingowych obstawiałem powrót Nokii N-Gage. Całkowicie zapominając o bardzo udanej serii XperessMusic.

W bazie chińskiego urzędu certyfikacyjnego TENAA pojawiły się zdjęcia i specyfikacja nowego-starego telefonu. I choć seria XpressMusic pełna była perełek, tak Nokia zdecydowała się odświeżyć nieco nudną 5130.

Oto nowa Nokia Xpress Music

Telefon o oznaczeniu TA-1212 raczej nie będzie zachwycać. To proste i niezbyt ładne urządzenie wyposażone w ekran o przekątnej 2,4 cala i rozdzielczości 240 x 320 pikseli, aparat o rozdzielczości VGA (0,3 Mpix), 8 MB pamięci RAM, 16 MB pamięci wbudowanej oraz gniazdo kart pamięci o maksymalnej pojemności 32 GB. Całość zostanie zamknięta w lekkie, plastikowej obudowie o grubości 13,1 mm i masie 88 gramów, a za zasilanie odpowie akumulator o pojemności 1200 mAh. Do dyspozycji dostaniemy wyłącznie łączność GSM.

Nie wiadomo kiedy telefon może trafić na rynek. Nokia jest w gronie firm, które planowały swoją konferencję na targach Mobile World Congress, ale nie padła jeszcze nowa data wydarzenia.

A było tyle innych modeli Xpress Music…

Nowa Nokia najbardziej przypomina model 5130 XpressMusic z 2009 roku. Nie jest to urządzenie, które mogłoby porywać tłumy. W przeciwieństwie do innych, znacznie bardziej efektownych, jak i dobrze sprzedających się konstrukcji.

Tak jak 5700:

Nokia 5300… ok, może Mydelniczka nie była zbyt udaną konstrukcją (koszmarny slider), ale była bardzo popularna:

lub też Nokia 5310. Wyróżniała ją częściowo metalowa, bardzo solidna i jak na tamte czasy – cienka obudowa.