Nowa aktualizacja Windows 10 przyniosła… błędy

tworzenie wirtualnych spotkan w windows 10, Windows 10 przeinstalujesz wkrótce z chmury
Windows 10 przeinstalujesz wkrótce z chmury

Zaledwie trzy dni po najnowszej aktualizacji Windows 10, a już mamy do czynienia z poważnymi błędami, jakie przyniosła ze sobą łatka. Oj nie dobrze.

Felerna aktualizacja 10 KB5001330  Windows 10

Najnowszy Patch Tuesday przyniósł nam obowiązkową łatkę o numerze 10 KB5001330. W teorii miała ona załatać kilka luk systemu i poprawić to, co zepsuła poprzednia aktualizacja. I cóż, raczej nikogo nie powinno już dziwić, że i tym razem przyniosła nam ona kolejne błędy. Czasem trudno oprzeć się wrażeniu, że Microsoft sam napędza tę konieczność aktualizacji…

Czytaj też: Pamięci G.Skill Trident Z Royal Elite zachwycają wyglądem

Co więc jest nie tak z łatką 10 KB5001330? oczywiście niektórzy nie mogą jej zainstalować przez pojawiające się błędy. Tym razem do tego dochodzi zmniejszona wydajność systemu, awarie profili użytkowników i pojawiające się niebieskie ekrany śmierci sygnalizujące awarie systemu.

U jednych długa, wciąż zatrzymująca się aktualizacja dochodząc do stu procent i tak kończy się niepowodzeniem, u innych pojawiają się informacje o braku sterowników albo pojawia się BSOD.

Czytaj też: PowerColor pokazał wersje Ultimate diabełków Radeon RX 6900 XT

Nie jest więc dobrze i nic dziwnego, że użytkownicy masowo pozbywają się nowej łatki. Jeśli i Wy macie podobne problemy, to wchodząc w Ustawieniach w sekcję Aktualizacja i Zabezpieczenia znajdźcie Windows Update, potem wyświetlcie historię aktualizacji i odinstalujcie łatkę 10 KB5001330.