Reklama
aplikuj.pl

Nowa flagowa Nokia nadchodzi. Znamy datę premiery

Nowa flagowa Nokia, data premiery flagowej Nokia, flafowa Nokia

Jeśli kojarzycie Nokia 9 PureView i opinie na jej temat, to z pewnością wiecie, że przynależnej pod HMD Global firmie ewidentnie potrzeba sprzętu z najwyższej, powalającej półki. Ten ponoć już na rynek nadchodzi, ale na ten moment nowa flagowa Nokia, to dla nas spora tajemnica.

Nowa flagowa Nokia. Kiedy odbędzie się oficjalna prezentacja smartfona?

Najnowszy raport ITHome donosi, że firma HMD przygotowuje flagowy produkt 5G, którego premiera odbędzie się 11 listopada 2021 roku w Chinach i nie – nie jest to plotka, ponieważ zdradził nam to Zhang Yucheng, Product Manager HMD w Chinach. Odbywa się tam wtedy (dokładnie w Dzień Singla) duże wydarzenie zakupowe, więc to świetny moment na ogłoszenie nowego modelu, choć równie dobrze może okazać się, że premiera utonie w wiadomościach na temat superprzecen.

O samym smartfonie nie wiemy nic. Nowa flagowa Nokia uchroniła się nawet przed wyciekami, czy plotkami, ale żeby nie pozostawiać Was z pustymi rękami, nie możemy nie wspomnieć o przyszłości serii Nokia X.

Czytaj też: Oficjalny plakat Axon 30 5G. ZTE szykuje nową kamerę pod aparatem

Wedle informacji na ten moment, smartfon Nokia X50 będzie zasilany przez układ S775, a jego bateria otrzyma pojemność na poziomie 6000 mAh. Model ten zaoferuje także 6,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1440p+ z częstotliwością odświeżania 120 Hz oraz główny aparat o rozdzielczości 108 Mpx, nieznany aparat ultraszerokokątny i teleobiektyw. Plotki sugerują nam, że aparaty pojawią się z optyką od Zeissa.

Czytaj też: Rendery i specyfikacja Realme GT Master Edition ujawniona

Nokia 9 PureView

Według jednej z plotek Nokia X70 otrzyma niestandardową matrycę opracowaną z Nokia Technology, co z jednej strony budzi wątpliwości, a z drugiej rozpala ciekawość co do tego, jak firma poradzi sobie z jakością zdjęć. Niestety na więcej informacji dotyczących tych smartfonów musimy cierpliwie czekać.