Reklama

Nowa funkcja Messengera będzie chronić nieletnich użytkowników

messenger

Facebook planuje wprowadzić do swojego komunikatora kolejne udoskonalenie. Tym razem nowa funkcja Messengera będzie wpływać na zwiększenie bezpieczeństwa osób nieletnich.

Nadchodzi nowa funkcja Messengera

Z Facebooka jak i z Messengera korzysta wiele osób niepełnoletnich, które w szczególności są narażone na niebezpieczeństwa, głownie ze strony dorosłych. Doskonale wiemy, że cyberprzestępców nie brakuje, niektórzy chcą tylko wykorzystać naiwność dzieci do oszustw, inni zaś mają jeszcze gorsze zamiary. By temu przeciwdziałać Facebook postanowił wprowadzić do swojego komunikatora ciekawą nowość.

Czytaj też: Nadchodzi Nubia Red Magic Watch – kolejny smartwatch od Nubii
Czytaj też: No limit M w lajt mobile – więcej GB, nowa cena
Czytaj też: OnePlus 9 i 9 Pro z zaskakującym elementem w zestawie

Messenger będzie zwracał uwagę na dorosłych, którzy wysyłają bardzo dużo zaproszeń do znajomych, zwłaszcza w krótkim czasie, a także takich, którzy proszą o kontakt osoby niepełnoletnie. Ma to pomóc we wczesnym wykrywaniu potencjalnych zagrożeń.

Trzeba przyznać, że ta funkcja jest nie tylko interesująca, ale zdecydowanie potrzebna. Cyberprzestępców wciąż przybywa i warto się przed nimi chronić. Jeszcze nie wiemy, kiedy ta opcja trafi do komunikatora, choć zapewne możemy się spodziewać, że nastąpi to niedługo.