Reklama
aplikuj.pl

Nowa funkcja WhatsAppa wprowadzi porządek na Twoim smartfonie

Użytkownicy WhatsAppa ucieszą się z nowej funkcji, która powoli już do nich trafia. Chodzi o nowego menedżera pamięci, który pozwoli na łatwiejsze usuwanie wielu plików na raz. Koniec z zaśmieconym telefonem.

Nowa funkcja WhatsAppa pozwoli na usuwanie wielu plików na raz

Domyślne ustawienia aplikacji WhatsApp pozwalają na zapisywanie zdjęć i plików multimedialnych w pamięci telefonu. Podczas intensywnego korzystania z komunikatora bardzo często zdarza się, że zanim się obejrzymy już mamy setki takich plików i po prostu zaśmiecając nam telefon. teraz odświeżony menedżer pamięci pozwoli na łatwiejsze ich usuwanie, dotyczy to oczywiście tylko tych plików, które pobrał nam na telefon WhatsApp.

Do tej pory menedżer pamięci sortował czaty pod względem ilości zajętego przez pobrane z nich pliki miejsca. Można było je kasować, jednak taka opcja pozwalała tylko na skasowanie wszystkich na raz, bez wyświetlania miniatur, mogliśmy więc łatwo usunąć coś, co jednak wolelibyśmy zachować. W innym wypadku zostawało nam kasowanie ręczne.

Czytaj też: Zrzuty ekranu w trybie Incognito w Chrome w końcu będą dostępne
Czytaj BLIK w Banku Pocztowym dla korzystających z aplikacji EnveloBank
Czytaj też: Koniec Endomondo. Po 13 latach aplikacja zniknie z rynku

Nowa funkcja WhatsAppa zidentyfikuje, wybiera i usuwa wiele plików tego samego typu na raz. Jeśli więc chcemy pozbyć się tylko gifów możemy teraz to zrobić bez obawy, że usuniemy też zdjęcia. Menedżer pamięci pozwoli usunąć pliki należące do dwóch konkretnych kategorii: przekazywane wiele razy dalej i te ważące więcej niż 5MB. Oferuje też sortowanie w każdej z tych kategorii od największego do najmniejszego pliku. Dodatkowo w każdej chwili możemy odznaczyć dany plik, więc aplikacja usunie całą resztę, ale te pozostawi bezpiecznie.

Oczywiście zawsze można wyłączyć opcję automatycznego zapisywania plików w pamięci telefonu klikając w Ustawienia i Użycie danych i pamięci. Jeśli jednak zależy nam na tej opcji i chcemy po prostu co jakiś czas czyścić nasz telefon wystarczy, że wejdziemy w Ustawienia aplikacji WhatsApp, potem w Użycie danych i pamięci, a następnie w  Użycie pamięci. I tam już znajdziemy nową funkcję.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News