WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Praktycznie nowa Honda CRX HF 1986 do zgarnięcia

Honda CRX została zaprojektowana jako sportowy, dwumiejscowy wariant hatchback modelu Civic, oferujący ekonomiczną i niezawodną markę w chłodniejszym opakowaniu. Ale jako najlżejszy, najbardziej stylowy model Civic w ofercie Hondy, CRX nie miał lekkiej egzystencji na naszym świecie. Znakomita większość egzemplarzy albo rozpadła się doszczętnie, albo została na wskroś zmodernizowana. Dlatego też praktycznie nowa Honda CRX HF z 1986 jest rodzynkiem, którego można zgarnąć na eBay Motors. 

Czytaj też: Truckla, czyli pickup z Tesla Model 3

Zapewne rzucił Wam się w oczy dopisek HF, który sprowadza się do wersji z myślą o oszczędności paliwa, sięgającej zaledwie 4,13 litrów na 100 kilometrów w autostradowych warunkach. Nic dziwnego, że w 2009 roku zmodyfikowany CRX HF wygrał rajd paliwowy w Nowym Jorku, osiągając oszałamiające spalanie 1,99 litra na 100 kilometrów. Wersja HF mogła pochwalić się i tak srogimi modernizacjami, które zaowocowały m.in. stworzeniem najlżejszego CRX o wadze zaledwie 777 kilogramów. Jak na 58 koni mechanicznych z ośmiozaworowego 1,5-litrowego silnika jest nieźle.

Ten egzemplarz CRX HF z 1986 roku ma zaledwie 13000 kilometrów na liczniku, a jego stan jest praktycznie idealny. Potwierdza to sam oryginalny lakier, dobrze utrzymane wnętrze, czy nawet oryginalne radio Hondy. Za takie cudo przyjdzie jednak sporo zapłacić, bo aż 15000$ i choć za tyle 58 KM wydaje się żartem, to ten samochód jest w lepszym stanie, niż roczniki sprzed kilku lat w Polsce. Spójrzcie tylko na podwozie!

Czytaj też: Właściciel tego zmodernizowanego BMW E36 M3 z V8 sprzedaje go za pół ceny

Źródło: Road and Track, eBay