WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Nowa Klasa C Mercedesa zaczerpnie wiele z Klasy S

Kilka dni temu cieszyliśmy się, że Mercedes Klasy S nowej generacji jest już z nami, a dziś docierają do nas informacje na temat nadchodzącej Klasy C… i to oficjalne!

Chociaż szczegóły na temat nowych Mercedesów Klasy C są szczątkowe, to serwis Cars Guide niedawno dowiedział się, że możemy spodziewać się podobnego poziomu standardowego wyposażenia i technologii. Dowiedział się tego prosto od prezesa zarządu grupy Daimler, Ola Kaelleniusa.

Kallenius zasugerował, że Klasa C jest pod silnym wpływem nowej Klasy S z kilkoma innowacjami dopiero co debiutującymi, takimi jak opcja hybrydowego silnika wysokoprężnego na rynki europejskie i zelektryfikowany silnik AMG.

Motor1

Tak jak Klasa S przejęła wiele funkcji z innych nowych modeli w ofercie Mercedesa, tak nadchodzące Mercedesy Klasy C będą pod silnym wpływem świeżutkich modeli. Jak powiedział dalej prezes:

Teraz opracowaliśmy system inżynieryjny, dzięki któremu innowacje, które wprowadzamy, mogą bardzo szybko dotrzeć do innych pojazdów.

Czytaj też: Jeszcze więcej mocy w Porsche 911 Turbo S! Edycja od Manhart zachwyca

Więcej informacji na temat Klasy C 2021 pojawi się jeszcze w tym roku przed debiutem w następnym, a niecierpliwym polecimy rzucić okiem na pierwsze fotki nowego Mercedesa Klasy C w terenowym wydaniu.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News