Choroby neurologiczne bardzo ciężko wyleczyć, ponieważ nie znamy jeszcze ich przyczyny. Oczywiście naukowcy pracują nad nowymi terapiami, które mają pomóc osobom chorym. Rok temu naukowcy z Harvardu stworzyli siatkę, którą można wstrzyknąć do mózgu pacjenta i która ma pomagać w tego typu chorobach. Została już ona przebadana na myszach i niedługo zaczną się badania na ludziach.

Siatka została wykonana ze złota i polimerów. Jest na tyle cienka, że można ją zaaplikować za pomocą zwykłej strzykawki. Pewna część musi wystawa poprzez mały otwór w czaszce, dzięki czemu można ją podłączyć do komputera. Jest to wymagane aby kontrolować aktywność mózgu i dostarczać kontrolowane wstrząsy aby uchronić neurony od śmierci. Właśnie dzięki temu terapia może być zastosowana przy zwalczaniu np. choroby parkinsona.

Zespół uważa, że ich produkt może znaleźć zastosowanie także w leczeniu zdrowia psychicznego, przy chorobach takich jak depresja, schizofrenia. Czy rzeczywiście tak się stanie dowiemy się już po testach klinicznych.

Źródło: https://www.engadget.com/

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!