WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Nowa wersja CEMU – co nowego w emulatorze Nintendo WiiU?

Nowa wersja CEMU – co nowego w emulatorze Nintendo WiiU?

Nowa wersja CEMU została udostępniona. Co nowego znajduje się w emulatorze konsoli Nintendo Wii U?

CEMU to, jak określają go sami jego twórcy, eksperymentalne oprogramowanie do emulowania Nintendo Wii U na komputerach PC. Zdaje się jednak, że już od dawna słowo „eksperymentalny” jest zbędne, ponieważ program działa bardzo dobrze i pozwala na bezproblemową zabawę w wielu grach przygotowanych na poprzednią konsolę Nintendo.

Czytaj też: Był piasek, są i kryształy – Cetrion drugą zupełnie nową postacią w Mortal Kombat 11

Do uruchomienia CEMU potrzebujemy komputera klasy PC, który spełnia poniższe wymagania sprzętowe:

  • System operacyjny: Windows 7 lub wyższy
  • OpenGL: przynajmniej 4.1
  • Pamieć RAM: minimalnie 4 GB, rekomendowane 8 lub więcej
  • Microsoft Visual C++ 2017 X64 Redistributable (które pobierzecie z tego linku)

CEMU działa na kartach graficznych NVIDII i AMD, ale nie radzi sobie z produktami Intela. Co ciekawe, emulator potrafi emulować również mysz i klawiaturę, dzięki czemu nie potrzebujemy nawet pada, by ogrywać gry dostępne na Nintendo Wii U. Ostatnia wersja oprogramowania dostępna dla każdego pochodzi z 7 marca tego roku. Pobierzecie ją z oficjalnej strony emulatora.

Dla osób, które dorzucają się do rozwoju projektu jest już jednak dostępna nowa wersja CEMU, oznaczona jako 1.14.4. Wprowadza ono poprawki dotyczące stabilności programu jak i płynności uruchamianych gier. Jak zatem działają gry na tym emulatorze?

Jak widać, gry nie mają raczej problemów z działaniem. Jeśli mamy odpowiednio mocny komputer, to również i liczba klatek na sekundę może być zadowalająca. Pamiętajcie jednak, aby stosować program jako narzędzie do uruchamiania gier w lepszej jakości, niż moglibyście to robić na swojej konsoli. Wiele osób, korzysta z emulatora jak z pirackiego oprogramowania, które umożliwia darmowe przechodzenie świetnych produkcji ekskluzywnych Nintendo.

Czytaj też: Dakimakura Mass Effect – oto poduszka z Garrusem

Źródło: wccftech.com