Reklama
aplikuj.pl

Ładują się w 10 minut. Akumulatory StoreDot rozwijają się w najlepsze

Akumulatory StoreDot

Izraelski startup StoreDot rozwija swoje akumulatory w najlepsze, co potwierdza jego najnowszy kamień milowy, który dotyczy ogniw litowo-jonowych z anodą krzemową. Ich najważniejszą cechą ma być możliwość bardzo szybkiego ładowania i wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że takie właśnie będą.

W najnowszym teście akumulatory StoreDot pokazały się ze świetnej strony

Firma StoreDot pochwaliła się, że jej dostępne już do testów ogniwa o pojemności 30 Ah wytrzymały ponad 1000 cykli szybkiego ładowania zanim ich pojemność spadła do 80%. Takie wnioski są wynikiem eksperymentu. Podczas niego ogniwa były kolejno ładowane (od 10 do 80%) stosunkowo wysokim prądem (w ciągu 10 minut), a następnie rozładowywane w ciągu 60 minut w temperaturze otoczenia rzędu 35°C.

Czytaj też: Ray-tracing w Starfield? LinkedIn źródłem wieści

Warto podkreślić, że mowa tutaj o bardzo wydajnych akumulatorach o gęstości energii 330 Wh/kg lub 740 Wh/l. Gdyby te sprowadzić do pakietu o 75-kWh pojemności, który w danym samochodzie zapewniałby 576 km na jednym ładowaniu, 1000 cykli ładowania byłyby odpowiednikiem ponad 362000 km, a pojazd i tak nadal utrzymywałby 80% zasięgu – 460 km.