Reklama
aplikuj.pl

Konkurencja struchleje przed nowymi bateriami Tesli

baterie Tesli, Tesla Roadrunner, baterie Roadrunner, nowe baterie Tesli

Jako że przyszłość przybiera barwę energii elektrycznej i systemów jej magazynowania, każda informacja o rewolucji baterii/akumulatorów jest wręcz fascynująca. Zwłaszcza w wykonaniu Tesli.

Już nie raz i nie dwa było nam dane słyszeć, że w kwestii technologii akumulatorów Tesla wyprzedza swoją konkurencję. Nie jest to jednak przypadek, a ciężka praca firmy, która z pewnością nie spowolniła w ostatnich latach. Ba! Teraz tak naprawdę czekamy na ujawnienie przez Elona Muska nowych, przełomowych baterii.

Te mają zostać ujawnione podczas Battery Day Tesli w kwietniu, a ich powstanie zawdzięczamy ponoć przejęciu Maxwell Technologies przez firmę. Wcześniej dane na temat tej ulepszonej technologii akumulatorów Tesli sugerowały, że celem jest obniżenie kosztów do ceny 100 dolców za kWh i poprawienie gęstości energetycznej (kWh/kg).

baterie Tesli, Tesla Roadrunner, baterie Roadrunner, nowe baterie Tesli

Tego typu poprawy mogą jednak przybrać dwa podejścia. Obniżając koszty, Tesla może albo obniżyć ceny pojazdów, albo zwiększyć swój zysk. Ulepszona gęstość energii pozwoli z kolei albo użyć mniejszej liczby ogniw, aby osiągnąć ten sam zasięg (obniżając też wagę), albo zostawić ją w spokoju i zwiększyć znacznie zasięg.

Teraz jednak (na podstawie powyższego filmu) do plotek dołączają kolejne, zupełnie nowe. Tesla ponoć szykuje nie jeden rodzaj, a kilka wariantów akumulatorów, które sprawdzałyby się najlepiej w konkretnych zastosowaniach.

Czytaj też: Ta kolekcja samochodów kosztuje 151 milionów, a wcale nie jest okazała

Połączenie niskiej wagi, stosunkowo mało okazałej pojemności i ultraszybkiej technologii ładowania? A może opasły zestaw z myślą o największym zasięgu, ale nie tak szybkim ładowaniu? Czekamy, czekamy, bo i tak tylko to nam pozostało.

Ten tajny projekt Tesli nazywa się Roadrunner i obiecuje zarówno tanie, jak i energooszczędne akumulatory, które zwiększą zasięg pojazdów i obniżą ceny samochodów.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News