Reklama
aplikuj.pl

Nowe chłodzenie Glacier RGB od Gelid, czyli kolorowa kanapka

Nowe chłodzenie Glacier RGB od Gelid, chłodzenie Glacier RGB, Glacier RGB

Firma Gelid wrzuciła do swojej oferty nowe chłodzenie Glacier RGB, które składa się z naprzemiennie ułożonych wież radiatora i wentylatorów. Zupełnie jak kanapka, ale oczywiście nie jest to pierwszy taki model na rynku.

Chłodzenie Glacier RGB jest zorientowane przede wszystkich na tych klientów, którzy poszukują efektywnie podświetlonego chłodzenia powietrznego z górnej półki. Wskazuje na to nie tylko cena rzędu 49,99 euro, ale też możliwość radzenia sobie sprzętu z procesorami o TDP do 220W zarówno ze stajni AMD, jak i Intela. Kompatybilność zachowano bowiem z obecnie stosowanymi oraz znacznie starszymi gniazdami od AM4 do FM1 i od 1200 do 775.

Czytaj też: Wyciekło więcej zdjęć Oppo Reno 6 Pro

Ważące 920 gramów nowe chłodzenie Glacier RGB mierzy 152 mm wysokości i 132 mm długości przy 120 mm szerokości. Składa się z dwóch radiatorów, których finy przejmują ciepło z łącznie sześciu ciepłowodów ustawionych w kształcie U (po trzy na jedną wierzę). Te są nie tylko wtopione w nóżkę, ale też są odpowiednio spłaszczone i wyciągnięte na zewnątrz, dzięki czemu zachowują bezpośredni kontakt z IHSem, czyli odpromiennikiem ciepła procesora w ramach technologii EHDC.

Chłodzenie Glacier RGB zadebiutowało, oślepiając magią RGB

Czytaj też: W Messengerze zapłacimy za pomocą BLIK-a

Jako że z radiatorów ciepło trzeba jakość rozpraszać, Gelid postawił na dwa dołączone w zestawie 120 mm wentylatory na podwójnych łożyskach z rozbudowanym podświetleniem aRGB, na które składa się 24 diod LED. Te kręcą się od 500 do 1600 obrotów na minutę i generują maksymalny hałas 35 dBa, będąc ustawionymi na przodzie i w środku chłodzenia Glacier RGB w konfiguracji push i pull-push.

Czytaj też: Test ROG Delta S. Gamingowy zestaw słuchawkowy z masą technologii

Gelid chwali się też bezproblemowym i łatwym montażem oraz możliwością dorzucenia na pokład trzeciego wentylatora dla jeszcze wyższej skuteczności chłodzenia. Wtedy jednak kwestia połączenia całego trio w jeden zestaw PWM będzie wymagała nieco kombinowania. Warto na sam koniec zaznaczyć, że Glacier RGB w zestawie posiada komplet montażowy, co obejmuje pastę termoprzewodzącą i adapter z dwóch złączy wentylatorów na jeden.