Nowe funkcje Androida – co przygotowało dla nas Google?

Nowe funkcje Androida - co przygotowało dla nas Google?

Do użytkowników sprzętów z systemem Android trafi kilka ciekawych nowości, w tym tryb Ciemny w Mapach Google, lepsze zabezpieczenie haseł i poprawa działania Asystenta Google.

Nowe funkcje Androida

Google przygotowało dla nas kilka istotnych ulepszeń. O planowaniu wysyłania SMS w Wiadomościach Google przeczytacie tutaj. Ale to tylko jedna z nowych funkcjonalności i uaktualnień.

Menedżer haseł Google pozwoli nam sprawdzić, czy zapisane w nim hasła gdzieś nie wyciekły. Jeśli tak się stanie – Google da nam wskazówki co robić w takim przypadku.

Mapy Google – do aplikacji trafi zapowiadany od dawna Tryb ciemny, który nie będzie uzależniony od ustawień systemowych. Dzięki temu łatwiej będzie korzystać z apki w nocy.

Czytaj też: Netflix wprowadza funkcję Pobrane dla Ciebie. O co w niej chodzi?
Czytaj też: Nowa Motorola moto e7 power oferuje pojemną baterię w atrakcyjnej cenie
Czytaj też: Zwijany telefon LG – firma rezygnuje z projektu?

TallBack – apka dostanie usprawnienia, które pomogą osobom niedowidzącym i niewidomym w korzystaniu z niej.

Asystent Google także doczeka się usprawnień, wypowiadane po sobie komendy będą odczytywane lepiej, nawet gdy ekran jest uśpiony.

Android Auto – w aplikacji będzie możliwość dodania skrótów na ekranie głównym. W samochodach posiadających większy wyświetlacz będzie dostępna opcja podzielenia ekranu pomiędzy nawigację a sterowanie multimediami. Google pozwoli też ograniczyć treści, które pojawiają się na ekranie, co pozwoli na prywatność gdy podróżujemy z kimś.

Powyższe aktualizacje wdrażane są stopniowo i z czasem pojawią się u wszystkich użytkowników Androida.