WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Nowe informacje o Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2

Przed miesiącem dowiedzieliśmy się, że kontynuacji doczeka się seria, o której większość z nas zapewne zapomniała… i to nie tylko przez nagłą niechęć w popkulturze do coraz bardziej kiczowatych wampirów. Tak czy inaczej, jedną z najbardziej obiecujących gier w tym temacie będzie Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 i choć premiera została wyznaczona dopiero na 2020 rok, to już teraz twórcy wrzucili do nas nowe informacje na jej temat.

Paradox Interactive poinformował, że swoją przygodę w Bloodlines 2 zaczniemy w skórze wątłego wampira Thinblood, którego moce nadprzyrodzone będą tak ograniczone, jak budżet Bethesdy na testowanie gier przed premierą. Jednak z czasem staniemy przed wyborem dołączenia do jednego z aż trzech klanów wampirów, ale przed tym będą na nas czekać „ogromne wyzwania”. Finalnie wysiłek będzie jednak opłacalny, bo bez niego nie tylko nie ukończymy gry, ale też pozbawimy się nowych zestawów umiejętności. Przed wdaniem się w szczegóły, rzućcie okiem na najnowszy trailer:

Dokładny opis klanów znajdziecie tutaj, a mowa o stronnictwie Chiropteranów skupiającym się na więzi, jaka łączy wampiry z nietoperzami, Mentalistów, korzystających z siły umysłu do lewitacji i telekinezy oraz Nebulantów, których mocą jest atak z zaskoczenia. Od razu wyjaśniam, że nie jestem zaznajomiony z subkulturą wampirów, ale mam wrażenie, że te stronnictwa do czegoś mogą nawiązywać. Dlatego już wyjaśniam, że te przetłumaczone „na siłę” nazwy odpowiadają kolejno określeniom: Chiropteran, Mentalism i Nebulation.

Czytaj też: Gra Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 nie będzie tytułem ekskluzywnym

Źródło: Bloodlines2