Reklama
aplikuj.pl

Firma Getac pokazała nowe mobilne stacje robocze do zadań specjalnych. Mają wytrzymać wszystkie

robocze do zadań specjalnych,

Przy ekstremalnych warunkach pracy na sprzęcie nie ma miejsca na niską wytrzymałość, podatność na wahania temperatury, wstrząsy czy wilgoć. Właśnie z myślą o tym powstały dwa nowe laptopy Getac, czyli dwie nowe mobilne stacje robocze do zadań specjalnych w postaci X600 i X600 Pro. To sprzęty z myślą m.in. o pracownikach wojska, sektora logistycznego i przemysłu energetycznego.

Oto dwie nowe mobilne stacje robocze od Getac

Oba modele, które wpadną na rynek w październiku w nieokreślonych jeszcze cenach, zostały przetestowane pod kątem wytrzymałości w ekstremalnych warunkach pracy zgodnie z normami MIL-STD-810H i MIL-STD-461G. Dodatkowo zostały wykonane zgodnie z wymaganiami uzyskania certyfikatu IP66, który gwarantuje odporność na pył i wodę, mogą pracować w szerokim zakresie temperatur od -29°C do 63°C i spełniają wymagania normy ANSI/UL 12.12.01.

Modele X600 i X600 Pro mają wiele wspólnych cech. Wyposażono je w 15,6-calowy wyświetlacz LumiBond o rozdzielczości Full HD o jasności 1000 nitów z opcją wymiany na ekran wielodotykowy, który może działać na mrozie lub w deszczu, a nawet reaguje na dotyk w rękawiczkach. Po stronie specyfikacji w grę wchodzi 11. generacja procesorów Core, karta graficzna Quadro RTX 3000 od NVIDIA, do 128 GB pamięci RAM i trzy złącza na dyski M.2. System? Windows 11.

Czytaj też: Czy modularne chipy komputerowe wydłużą życie elektroniki?

Po stronie łączności oraz dodatków oba modele są wyposażone w Thunderbolt 4, USB 3.2 Gen2 Typu A, HDMI 2.0, DisplayPort, VGA, port szeregowy moduł Ethernet 2,5 GBase-T, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.2 i kamerę internetową Full HD z opcją dołączenia GPS i 4G LTE ze zintegrowanym GPS. Wersja Pro o wadze 6,05 kg zwiększa potencjał sprzętu poprzez dodatkowy akumulator z możliwością wymiany obu w czasie pracy. Do tego dochodzą rozszerzenia PCMCIA i Express, napęd optyczny DVD w standardzie i Blu-ray jako opcja.