Reklama
aplikuj.pl

Nowe modele radiowozów polskiej policji. Dwie marki wygrały

policja

Zakończył się przetarg na nowe modele radiowozów dla polskiej policji. Które firmy otwierają szampana z okazji wygranego przetargu?

Amerykańscy policjanci do dziś czasem jeżdżą na koniach. U nas również można spotkać stróżów prawa na policyjnych rumakach.

Ale tym razem ostatni przetarg polskiej policji dotyczył innych koni. Tych mechanicznych.

Przetarg miał wyłonić nowe samochody, którymi będą poruszać się policjanci po wszystkich polskich drogach. Modele zostaną wysłane do wszystkich komend wojewódzkich w Polsce. Co ciekawe – wygrały dwie marki.

Czytaj też: Tesla Model S Performance kontra Nissan GT-R

Dziś już wiemy, których pojazdów fani motoryzacji powinni wypatrywać na drogach. Okazuje się, że będą inne modele oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów. Kto wygrał i musi teraz przygotować teraz ponad 200 radiowozów?

Jeśli chodzi o oznakowane pojazdy to zwyciężył Hyundai Tucson. Dokładnie – będzie to model 1.6 T-GDI. Pojazd będzie miał 177 koni mechanicznych. W przypadku nieoznakowanych radiowozów – tutaj zwycięża Kia. Na ulice wyjedzie Kia Ceed. W przypadku tego modelu nie poznaliśmy jednak szczegółów silnika, ale wiemy, że rachunek wyniesie 9,49 miliona złotych.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News