WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Nowe Porsche Cayenne Coupe GT dostrzeżone w testach

Prosto z serwisu Motor1 dotarły do nas zdjęcia z testów dwóch prototypów nowego Porsche Cayenne Coupe, który najprawdopodobniej doczeka się dopisku „GT”.

Przód obu Cayenne wygląda identycznie jak w istniejącym modelu Turbo, dlatego też przednia konsola zawiera sześć dużych wlotów do doprowadzania powietrza do silnika. Podobnie sprawa wygląda z boku, ale spostrzegawczy doszukają się większych tarcz za przednimi kołami.

Jednak tył zdradza już nieco więcej, bo te dwa Cayenne mają dziwny tylny zderzak, który ma trapezowe wyloty spalin w rogach i owalne rury pośrodku. Wniosek po krótkich obserwacjach? Te na zewnątrz są fałszywe i to te pośrodku faktycznie odprowadzają spaliny.

Plotka głosi, że ten dokładnie model zawiera ulepszoną wersję kombinacji układu napędowego z Porsche Turbo S. Mowa więc o układzie E-Hybrid z 4-litrowym silnikiem V8 z podwójnym turbodoładowaniem i silnikiem elektrycznym, a więc połączeniu, które zapewni moc około 800 KM.

Dla porównania, obecny Cayenne Coupe Turbo ma 541 KM i jest w stanie przyspieszyć do 96,5 kilometrów na godzinę w 3,7 sekundy. Jeśli model w tych ujęciach szpiegowskich naprawdę ma prawie 260 dodatkowych koni mechanicznych, to jego wyczyny na prostej powinny stawiać włosy na głowie.