Reklama

Nagrano nowe Porsche Cayenne Coupe

nowe Porsche Cayenne Coupe, kolejne Porsche Cayenne Coupe, nowe Cayenne Coupe, Cayenne GT 2020, Cayenne GTS 2020

Po raz kolejny Porsche opracowuje nowy wariant swojego SUVa Cayenne Coupe. Ciągle nie wiemy, o jakiej wersji mowa, ale coś czujemy, że w grę wejdzie albo GT, albo GTS.

Ten dokładnie prototyp nieznanego, ale zupełnie nowego Cayenne Coupe ma na tyle dwie owalne końcówki wydechowe pośrodku i trapezoidalne w rogach. Nie bierzemy więc tego na poważnie, jako że ciągle w grę wchodzi przecież wersja przedprodukcyjna. Różnice jednak są zauważalne i to najważniejsze.

Zwłaszcza że ten Cayenne ma również inny przód w porównaniu do innym modeli, jak zauważył Motor1. Dzierży tutaj konsolę z modeli Turbo i Turbo S E-Hybrid.

Plotki sugerują, że ten model może wykorzystywać ulepszoną wersję układu napędowego Turbo S E-Hybrid, która generowałaby około 800 koni mechanicznych. Inną spekulacją jest to, że Porsche dostroi 4-litrowe podwójne turbodoładowanie V8 z Lamborghini Urus, które zapewnia moc 641 koni mechanicznych.

Czytaj też: Spójrzcie na VW Touareg GTE bez żadnego kamuflażu

Data debiutu nowego modelu Cayenne Coupe jest również tajemnicą. Występuje jednak w obiektywie od wielu miesięcy, więc pandemia ewidentnie pokrzyżowała plany co do jego ujawnienia.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News