Reklama

Nowe Porsche Panamera Sport Turismo po lifcie

nowe Porsche Panamera, Panamera Sport Turismo, Porsche Panamera 2021, nowa Panamera, Porsche Panamera 2021

Chociaż jest wielu takich, dla których Porsche przyjmuje tylko postać modelu 911, to nie możemy zapominać o modelach pokroju Panamera Sport Turismo.

Wszystko dlatego, że jego poliftowa wersja została właśnie dostrzeżona w Szwecji podczas zimowych testów (via AutoExpress). Ten prototyp Panamera Sport Turismo nie skrywa wiele pod kamuflażem, odsłaniając bez kozery niewielkie zmiany w nadwoziu.

Widzimy więc, że z przodu diodowe światła do jazdy dziennej zostały podzielone na dwie części i umieszczone na nieco bardziej złożonej konstrukcji maskownicy chłodnicy. Światła sprawiają jednak wrażenie nietkniętych, jak zresztą prawie cały tył z wyjątkiem głębszego dyfuzora, który gości cztery okrągłe rury wydechowe.

Zielone zaciski hamulcowe sugerują, że patrzymy na topowy model, a więc S E-Hybrid typu plug-in. Ten w swojej obecnej wersji łączy podwójnie turbodoładowany silnik V8 z silnikami elektrycznymi, co zapewnia łączną moc 671 KM i moment obrotowy na poziomie 850 Nm. Zasięg „tylko elektryczny?” 37 kilometrów, choć te liczby z pewnością ulegną poprawie.

Czytaj też: Przestańcie psioczyć na elektryczne samochody!

Ceny i data wyprzedaży pozostają na razie w tajemnicy, ale biorąc pod uwagę cykl życia samochodu, spodziewamy się, że ulepszony model zostanie ujawniony jeszcze w tym roku.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News