Reklama
aplikuj.pl

Czarne chmury nad AMD. Nowe Radeony psują się na potęgę

Nowe Radeony psują się na potęgę

AMD weszło w 2023 rok w bardzo, ale to bardzo złym stylu. Ledwie kilka dni temu firma przyznała się do ogromnej wpadki ze swoimi flagowymi kartami Radeon RX 7900 XTX, a dziś liczne doniesienia wydobywające się na światło dzienne wskazują, że stosunkowo nowe Radeony, bo te poprzedniej generacji, zaczęły ostatnio zadziwiająco często trafiać do serwisów komputerowych.

Co psuje nowe Radeony? Awarie RX 6900 i RX 6800 coraz częstsze 

Temat psujących się kart AMD podjął niejaki KrisFix, który w swoim materiale wideo wysnuł bardzo odważną hipotezę, wedle której to sterowniki miały być odpowiedzialne za rosnącą liczbę awarii. Szybko to zdementowano, ale sprawa niedziałających kart graficznych nadal pozostała niewyjaśniona, bo w ciągu tylko trzech tygodni do prowadzonego przez autora poniższego nagrania serwisu, zawitało aż 60 kart Radeon RX 6900 i RX 6800.

Czytaj też: Pisanie głosowe w Dokumentach Google w końcu nie będzie ograniczone do Chrome’a

Ponoć aż 48 z tych kart miało dokładnie ten sam defekt, który uniemożliwiał ich naprawę. Mowa o zniszczonym procesorze graficznym, który całkowicie pęka i jest wręcz „spawany” z podstawką chłodzenia. Powód takich awarii jest niestety nadal nieznany.