Reklama
aplikuj.pl

Nadchodzą nowe regulacje kryptowalut w USA. Czekamy na decyzję

Kryptowaluty w Rosji, wirtualnych pieniędzy, Rosja, Krypto

Przykład Rosji jednoznacznie wskazuje, jak kryptowaluty mogą zachwiać światem. Sankcje, blokady i dezaktywacje usług płatniczych wycelowane w kierunku Rosjan ominęły nieco tych, którzy uciekli w świat kryptowalut. Taki był jednak ich cel od zawsze – miały zapewniać „bezpieczną i niezależną” alternatywę dla pieniądza, ale takie coś nie podoba się władzy. Dlatego właśnie w tym tygodniu ponoć zostaną wprowadzone nowe regulacje kryptowalut w USA.

Nowe regulacje kryptowalut w USA już w tym tygodniu

Wedle oczekiwań w ciągu następnych kilku dni prezydent Joe Biden podpisze rozporządzenie wykonawcze w sprawie kryptowalut, określające cele amerykańskiego rządu dotyczące całego rynku crypto. Raport z serwisu Bloomberg sugeruje, że rozporządzenie wykonawcze ma nałożyć na agencje federalne obowiązek oceny zagrożeń i możliwości, jakie Bitcoin i inne kryptowaluty stwarzają dla Stanów Zjednoczonych. Mowa m.in. o „implikacjach ekonomicznych dla bezpieczeństwa narodowego”.

Czytaj też: Testy M2 Apple trwają. Firma może przygotowywać się do prezentacji z Macami

Zwiastuje to nic innego, jak kolejne uderzenie w kurs kryptowalut, które mogą zostać ograniczone, a trend ich wykorzystania w biznesach oraz innowacjach spowolniony. Trudno jednak powiedzieć, co rzeczywiście czeka krypto w USA, bo jeśli przepisy wesprą wykorzystanie kryptowalut, to ich cena może zwyczajnie wzrosnąć. Jeśli ograniczą się jednak do restrykcji… wtedy sprawa będzie oczywista.