Reklama
aplikuj.pl

Nowe wojskowe satelity Lockheed Martin ISR

satelity Lockheed Martin ISR, satelity Lockheed Martin

Kosmos otwiera światowym mocarstwom nowe pole do popisu i staje się coraz ważniejszym elementem ewentualnej przyszłej wojny. Wojny, w której udział mogą wziąć te nowe wojskowe satelity Lockheed Martin.

Taktyczne wojskowe satelity Lockheed Martin ISR

Nowa linia wojskowych satelitów Lockheed Martin dotyczy sprzętu typu ISR, czyli wywiadowczego, obserwacyjnego i rozpoznawczego, którego zaprojektowano w celu podglądania pola walki i otoczenia podczas konfliktów zbrojnych w czasie zbliżonym do rzeczywistego. Jedna satelita jednak do tego nie wystarczy, bo żeby objąć całą Ziemię i zapewnić rdzeń całego systemu, w grę musi wejść cała konstelacja satelitów.

Czytaj też: Helikopter S-97 Raider zaliczył show dla Armii USA

Nimi mogą być te nowe satelity Lockheed Martin ISR, które zostały oparte na innych, bo średniej wielkości LM 400. Przyjmują więc rozmiar lodówki, są zasilane energią słoneczną i wykorzystują otwartą architekturę, która nadaje się do masowej produkcji, otwierając drogę do przystępności cenowej. Posiadają również wzmocniony system przetwarzania danych, czujniki o niskim opóźnieniu, przetwarzanie danych orbitalnych, chronioną komunikację, bezpośrednie łącza w dół umożliwiające orientację w sytuacji i ukierunkowaną transmisję.

Czytaj też: Francuski okręt podwodny Perle niczym Frankenstein

Celem jest konstelacja satelitów, które mogą wykorzystać różne zasoby, aby pomóc „tym na dole” w realizowaniu misji. Satelity taktyczne ISR wykorzystują system OMS oraz uniwersalny Interfejs Dowodzenia i Kontroli (UCI), aby umożliwić im działanie z różnymi platformami i systemami zarządzania walką. Jest to platforma definiowana programowo, dzięki czemu może szybko dostosowywać się do zmieniających się zagrożeń.