Reklama
aplikuj.pl

Nowe zdjęcia Volkswagena ID.5 sugerują rychłą premierę

Nowe zdjęcia Volkswagena ID.5, zdjęcia Volkswagena ID.5

Rodzina ID firmy Volkswagen rozwija się w najlepsze, a jak sugerują te najnowsze zdjęcia Volkswagena ID.5, wiemy, który model zadebiutuje, jako kolejny nabytek serii BEV.

Zdjęcia Volkswagena ID.5. Elektryczny crossover coraz bliżej

Wiemy, że elektryczny Volkswagen ID.5 jest już w formie przedprodukcyjnej, a jego premiera na rynku regionalnym ma mieć miejsce w drugiej połowie 2021 roku. Jednak już teraz z linii montażowej zjechała pierwsza pilotażowa seria. Co wiemy o tym modelu?

Czytaj też: Elektryczny Volkswagen ID.6 zakazanym owocem w Europie

Przede wszystkim to, że Volkswagen ID.5, bazujący w większości na ID.4, będzie posiadał bardziej sportowy sznyt z charakterystyczną dla coupe linią dachu, co zapewni Volkswagenowi kolejny model do walki o niższy poziom ogólnej emisji swojej oferty i spełnienie nowych norm narzucanych przez UE.

Czytaj też: Czy kultowe modele Volkswagena przetrwają? Co z Golfem, czy Passatem?

Dopiero w przyszłości poznamy jego charakterystyczne cechy i możliwości, choć te nie powinny odbiegać bardzo od tego, co ma do zaoferowania ID.4. Jak jednak pokazują zdjęcia Volkswagena ID.5 w skromnym kamuflażu podczas zimowych testów w małym konwoju, model ten ze swoim najwidoczniej produkcyjnym nadwoziem, ma wiele wspólnych cech ze wspomnianym ID.4. Nic dziwnego, że kiedyś wspominaliśmy o ID.5, jako o ID.4 GTX.