Reklama
aplikuj.pl

Nowoczesna armia 2030 roku. Amerykanie zdradzili swoją wizję

Nowoczesna armia 2030 roku, Amerykanie zdradzili swoją wizję

Jak amerykańska armia będzie wyglądać w 2030 roku? Odpowiedź na to pytanie zdradził najnowszy oficjalny raport, który wchodzi w szczegóły reorganizacji po wnioskach z ostatnich 30 lat. W efekcie ma powstać swoista „nowoczesna armia 2030 roku”.

Amerykanie opisali, jak będzie wyglądać ich nowoczesna armia 2030 roku

Najnowszy plan US Army obejmuje zorganizowanie „nowoczesnej armii”. Sił, które będą w stanie nie tylko zintegrować się z innymi gałęziami amerykańskiej armii, ale także wykorzystywać zaawansowane czujniki i broń dalekiego zasięgu. Wszystko to przy zapewnieniu możliwości co do szerokiej współpracy oddziałów w powietrzu, na morzu, w cyberprzestrzeni oraz na orbicie. Zmieni się również podejście do szkoleń, w którym większą rolę zacznie pełnić wirtualna rzeczywistość i symulacje.

Czytaj też: Pierwsza w historii szkoła wydrukowana w 3D. Poznaliśmy kraj, w którym zostanie zbudowana

Wchodząc w strukturę armii, Amerykanie położą większy nacisk na większe jednostki. Tak jak obecnie opiera się na brygadach liczących około 4000 żołnierzy dowodzonych przez pułkownika, teraz strategia zostanie oparta o dywizjony, składające się z kilku brygad, które są w stanie poradzić sobie z konfliktami na dużą skalę. Resztę zmian dopełnią bezzałogowe platformy, ogólnie ulepszone systemy oraz sprzęty, a na dodatek pociski hipersoniczne oraz bronie laserowe i mikrofalowe.