Reklama
aplikuj.pl

Pierwsza w historii szkoła wydrukowana w 3D. Poznaliśmy kraj, w którym zostanie zbudowana

Pierwsza na świecie szkoła wydrukowana w 3D doczekała się już teoretycznych podstaw. Realizacja tego przedsięwzięcia ma być tania, szybka i oszczędna energetycznie.

Jeśli chodzi o miejsce, w którym stanie budynek, to będzie to ukraiński Lwów. Za pomysłem stoi organizacja pozarządowa TEAM4UA, która współpracuje z administracją regionalną i przedsiębiorstwami wykorzystującymi technologię 3D do pomocy osobom przesiedlonym w wyniku kryzysu na Ukrainie.

Czytaj też: Używacie soczewek kontaktowych? Tego nie róbcie, bo inaczej skończycie tak…

Pomysł zasługuje na uwagę nie tylko ze względu na fakt, iż chodzi o wykorzystanie tak niezwykłej technologii, ale również za sprawą jej użycia w kraju obecnie ogarniętym wojną. Ponad 2 tysiące szkół zostało uszkodzonych lub zniszczonych za naszą wschodnią granicą od początku rosyjskiej inwazji, która nastąpiła 24 lutego.

Szkoła we Lwowie zostanie wydrukowana w 3D

Pierwsza na świecie szkoła wydrukowana w 3D ma stanowić dowód na przydatność tej technologii i możemy się spodziewać, że kwestią czasu jest, aż podobne projekty będą realizowane w innych częściach świata. Co więcej, nie chodzi jedynie o drukowanie szkół, ale również innych elementów struktury, na przykład magazynów bądź mostów.

Czytaj też: Sztuczna inteligencja zawieszona przez Google. Chodzi o narzędzie generujące wideo

Wznoszenie ścian szkoły za pomocą drukarki 3D ma być szybsze i mniej kosztowne niż opieranie prac na betonowej konstrukcji, co może zająć nawet dwa lata. Co istotne, jak na razie prace budowlane jeszcze nie trwają, jednak pomysłodawcy twierdzą, że rozpoczną się jak tylko ekipa budowlana będzie mogła bezpiecznie wjechać na Ukrainę.