Reklama
aplikuj.pl

Nowoczesna technologia w walce z koronawirusem wkracza do Polski

maseczki koronawirus

Nowoczesna technologia chroniąca przed koronawirusem wkracza do polski. Są to pierwsze na świecie samoodkażające się maseczki.

Wykorzystana do ich produkcji tkanina chroni nie tylko przed rozprzestrzenianiem się wirusa i bakterii, ale także je dezaktywuje i zabija. Skuteczność według testów wynosi blisko 100%.

Czytaj też: Zobaczcie przerażające ogniste tornado prosto z Kalifornii

Dr Tomasz Dzieciątkowski z Katedry i Zakładu Mikrobiologii Lekarskiej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, mówi:

Średnio co 2-3 minuty koronawirusem zaraża się w Polsce nowa osoba. Problem jest tym większy, że z początkiem września do szkół wróciło prawie pięć milionów dzieci. Do funkcjonowania w zwykłym trybie wraca też coraz więcej firm, rezygnując ze zdalnej pracy. Dopóki nie zostanie wynaleziona szczepionka na COVID-19, wyzwaniem jest więc skuteczna ochrona przed zarażeniem.

Wykorzystana technologia Livinguard polega na osadzaniu na powierzchni tkaniny dodatniego ładunku polikationowego. Gdy mikroby wejdą z nią w kontakt to zostają zniszczone.

maseczki koronawirus

Prof. dr Charles P. Gerba z The University of Arizona, potwierdza:

Nasze testy laboratoryjne potwierdziły, że tkanina wytwarzana w technologii Livinguard dezaktywuje ponad 99 proc. ludzkiego koronawirusa.

Maseczki nazywają się Fine Guard i do Polski sprowadziła je firma LSP Life.

Aleksandra Wolska, prezes LSP Life, podkreśla:

Jesteśmy start-upem, który stawia na innowacyjne rozwiązania chroniące zdrowie. Miarą sukcesu, oprócz celów biznesowych, jest dla nas społeczne zaangażowanie. Dlatego w wyjątkowym okresie zagrożenia COVID-19 promujemy wyjątkową technologię. Samoodkażające się maseczki doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach zamkniętych. Mogą być optymalnym rozwiązaniem w szkołach, sklepach, placówkach usługowych i biurach, do których ze zdalnej pracy wraca coraz więcej Polaków.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News