Reklama
aplikuj.pl

Nowoczesny bombowiec USA nawet nie poleciał, a lotnictwo już chce go modernizować

Produkcja bombowców B-21 Raider, produkcja B-21 Raider, B-21 Raider

W grudniu USA pokazały najbardziej zaawansowany samolot w historii, czyli B-21 Raider, a więc przykład samolotu zbudowanego w układzie latającego skrzydła, co zapewnia optymalny układ zarówno dla wysokiego zasięgu, jak i gwarant obniżonej wykrywalności w ramach technik stealth. Najciekawsze jest to, że lotnictwo kraju już chce go modernizować, choć nawet nie poleciał.

Bombowiec B-21 Raider jeszcze nie poleciał, a USA już chce go modernizować

Wedle najnowszych informacji, Siły Powietrzne USA domagają się funduszy na modernizację bombowca stealth B-21 Raider, zanim jeszcze odbył on pierwszy lot. Z dokumentów budżetowych wynika, że Siły Powietrzne chcą 1,2 mld dolarów na badania i rozwój B-21 w roku fiskalnym 2023, co obejmuje 200 mln dolarów na „modernizację” projektu i możliwości samolotu.

Czytaj też: Australijska fregata pokazała klasę. Zdołała wystrzelić wyjątkowy pocisk po raz pierwszy

Ma to odzwierciedlać potrzebę dotrzymania kroku ewoluującym zagrożeniom i technologiom, a także uwzględnić wnioski wyciągnięte z testów i oceny bombowca. Bombowca, który jeszcze nie wzbił się w przestworza, bo w rzeczywistości jego pokaz ujawniał jedynie wczesną wersję projektu, który dopiero co da życie finalnej wersji bombowca B-21 Raider.