Reklama
aplikuj.pl

Oto prawdziwie nowoczesny helikopter. HX50 będzie na wskroś wyjątkowy

nowoczesny helikopter HX50, HX50, Heli Helicopter

Firma Hill Helicopters miała jasny cel ze swoim helikopterem HX50 – stworzyć coś, co będzie godne XXI wieku i zawrze w sobie wszystkie nowoczesne technologie. Tak też powstał ten wyjątkowy helikopter, który ma na celu trafiać głównie nie do firm świadczących usługi, a prywatnych właścicieli.

Nowoczesny helikopter HX50 od Hill Helicopter

Dlatego też każdy helikopter HX50 będzie na swój sposób unikalny, bo skrojony idealnie pod klienta, zachowując najważniejsze podstawy, ale pozwalając nawet na modernizację głównego wirnika. Przez to nie dziwi fakt, że to dzieło kosztuje prawie pół miliona funtów brytyjskich, patrząc na nowoczesne technologie, świetny wygląd i poziom zaawansowania nawet kabiny. Tak wysoka cena nie przeszkodziła jednak HX50 w sprzedaniu już prawie 350 egzemplarzy w przedsprzedaży w ciągu kilku dni.

Czytaj też: Elektryczny helikopter bez kabiny. Oto Black Eagle izraelskiej firmy Steadicopter

Pod kątem możliwości HX50 będzie latał z prędkością 260 km/h, oferując maksymalny zasięg 1296 km i ładowność do 798 kg. Okresy między remontami silnika będą wynosić 5000 godzin, co nie jest złym wynikiem, jak na helikopter, który ma trafić głównie do rąk właścicieli prywatnych. Jednak trudno powiedzieć, jak finalnie HX50 będzie wyglądał we wszystkich szczegółach. Chociaż nie powinno zmienić się w nim to, co najważniejsze, czyli podstawy, to jest to ciągle prototyp, który musi zaliczyć testy w locie w 2022 roku przed trafieniem w ręce klientów do 2023 roku.