WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Nowoczesny senior – koniecznie daj ten poradnik rodzicom i dziadkom

Osoby starsze coraz odważniej sięgają po dobrodziejstwa cyfrowego świata. Nadal jednak wiele z nich czuje obawy przed korzystaniem z Internetu, nie wspominając już o bankowości, czy zakupach w sieci. Poradnik przygotowany przez Fundację Digital Poland w ramach Festiwalu Cyfryzacji może pomóc seniorom przełamać pierwsze lody w Internecie. I nie tylko.

Jak przekonać seniora do korzystania z Internetu

Kiedy kilka tygodni temu Piotr Mieczkowski, prezes Fundacji Digital Poland zbierał na Twitterze pomysły na listę aplikacji mobilnych dla seniora, spodziewałem się krótkiego poradnika o wartych uwagi programach. Tymczasem ktoś w kwestii seniorów postawił na młodzieżowy zwrot – albo grubo, albo wcale.

Nowoczesny senior okazał się bardzo szczegółowym, liczącym 120 stron poradnikiem. Znalazły się w nim instrukcje dotyczące np. konfiguracji nowego smartfonu z Androidem (różnych producentów), informacje o wspomnianych polecanych aplikacjach mobilnych, aplikacjach komputerowych, lista wartych uwagi stron internetowych i portali… Nie zabrakło też informacji o tym jak bezpiecznie korzystać z Internetu, na co uważać, czy jak zacząć przygodę z bankowością elektroniczną.

Mity o telefonii komórkowej

Bardzo ważny jest też obszerny fragment dotyczący mitów związanych z telefonią komórkową i promieniowaniem elektromagnetycznym. Akurat ta część poradnika powinna być w formie ulotek rozdawana nie tylko seniorom.

Cały poradnik jest dostępny do pobrania w formacie PDF na stronie internetowej Fundacji Digital Poland. Zdecydowanie warto z niego skorzystać w momencie, kiedy będziemy chcieli przekonać rodziców lub dziadków do wejścia w cyfrowy świat.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News