Reklama
aplikuj.pl

A gdyby tak Volkswagen Garbus doczekał się elektrycznego wariantu?

Volkswagen idzie mocno w elektryczne samochody, prezentując nam zupełnie nowe modele w ramach swojej serii ID, ale co by było, gdyby producent sięgnął po klasykę w nowoczesnym wydaniu?

Elektryczny i nowoczesny Volkswagen Garbus

Na pomysł unowocześnienia i całkowitej modernizacji kultowego Garbusa (Bettle) wpadł serwis Motor1. Ten podrzucił światu swoje autorskie grafiki, czerpiąc „kopa do działania” tym, że słynny busik Transporter T1 zyskał nowoczesne wydanie w ramach koncepcji Buzz, która doczeka się wersji produkcyjnej.

Czytaj też: Wiemy kiedy zadebiutuje Volkswagen Golf R 2021
Czytaj też: Volkswagen ujawnił nowy model Golf GTI Clubsport
Czytaj też: Volkswagen ID.5 wyszpiegowany. Spójrzcie na kolejny elektryczny samochód firmy

Graficy zainspirowali się ponadto elektryczną koncepcją Buggy, która przypominała model sprzed prawie 60 lat, który wówczas był oparty właśnie na Garbusie.

Tak więc oto nowoczesny Garbus. Elektryczny samochód, który jeśli miałby już powstać, bazowałby na platformie MEB Volkswagena, ciesząc się elektrycznym układem napędowym.

Czytaj też: Czy warto kupić elektrycznych samochód? Oto 10 powodów od Volkswagena
Czytaj też: 
Elektryczny Volkswagen ID.R już z piątym rekordem okrążenia. Jest i nagranie!
Czytaj też: 
Oby Volkswagen Jetta zgarnął nowy 1,5-litrowy silnik TSI z Taosa

Garbus, jak to Garbus – nawet w nowoczesnym wydaniu wygląda słodko, a obłe kształty razem z tymi charakterystycznymi reflektorami i wstawką w przednim zderzaku sprawiają, że wygląda, jakby się do nas uśmiechał. W tych liniach widać nawet nieco japońskiego klimatu charakterystycznego dla kei-cars. Jak Wam się podoba?