WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Wiele nowości dla trybu Live View na Google Maps

Google wzbogaca tryb Live View na Google Maps o sporo nowych funkcji, które poprawią jego działanie, a także ułatwią użytkownikom korzystanie z pieszej nawigacji w miastach na całym świecie.

Co nowego w trybie Live View?

Google odda do dyspozycji użytkowników trybu Live View aż cztery nowe usprawnienia. Pierwszy z nich dodaje specjalne znaczniki w postaci najbardziej znanych i charakterystycznych miejsc w danym mieście. Pozwoli to na o wiele łatwiejsze zorientowanie się w terenie podczas korzystania z trybu. Nie będą to tylko budynki, ale również parki albo lokalne atrakcje. Obecnie znaczniki dostępne będą w: Londynie Los Angeles, Madrycie, Milanie, Monachium, Nowym Jorku, Osace, Paryżu, Pradze, Rzymie, San Francisco, Sydney, Tokyo, Amsterdamie, Bangkoku, Barcelonie, Berlinie, Budapeszcie, Dubaju, Florencji, Istambule, Kuali Lumpur, Kyoto i we Wiedniu. Z czasem również dojdą kolejne miasta.

Kolejnym usprawnieniem jest możliwość uruchomienia trybu Live View dla poszczególnych etapów ustalonej trasy podróży. Do tego celu zostanie dodany specjalny przycisk. Ułatwi to życie osobom podróżującym różnymi środkami komunikacji, a nie tylko spacerujących. W takim przypadku tryb dostępny będzie na każdym odcinku.

Ulepszono również znaczniki, które będą umieszczane bardziej precyzyjnie podczas oznaczania danego miejsca. Zobaczcie jak dokładnie to wygląda na udostępnionym przez Google przykładzie poniżej.

Czwartą nowością w Live View będzie udostępnianie lokalizacji właśnie w tym trybie. Będziemy mogli wyświetlić przebywaną prze kogoś trasę w trybie Live Viev, co jest świetną opcją przy „szukaniu” się np. w parkach.

Kiedy nowości będą dostępne?

Według informacji nowości w trybie Live View na Mapach Google będą wdrażane w ciągu najbliższych kilku tygodni zarówno na Androidzie jak i na iOS.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News