Reklama
aplikuj.pl

Nowy Avatar opóźniony. Deweloper zmienia plany

avatar

Ubisoft poinformował o dość dużych zmianach w swoich planach wydawniczych. W nowego Avatar: Frontiers of Pandora nie zagramy zbyt szybko, a to nie jedyna produkcje wobec, której plany uległy zmianie.

Avatar: Frontiers of Pandora opóźnione

Jak się okazuje – ostatnie miesiące nie były dla Ubisoftu idealne. Firma zarobiła o 10 procent mniej w porównaniu do zeszłego roku, ale to nie oznacza, że deweloper ma problemy. Przyszedł słabszy okres, którego Ubisoft nie zamierza na siłę ratować wydanymi zbyt szybko produkcjami.

Aby dopracować swoje gry, postanowiono o kilku zmianach wydawniczych. Avatar: Frontiers of Pandora miało pojawić się w 2022 roku, ale tak się nie stanie. Deweloperzy zyskali masę dodatkowego czasu, ponieważ aktualny plan zakłada wydanie gry do końca roku fiskalnego 2023. Oznacza to, że w tytuł najpóźniej zagramy 31 marca 2024.

Czytaj też: Batgirl z Gotham Knights bez tajemnic na nowej rozgrywce

Dowiedzieliśmy się także, że trwają prace nad spin-offem Immortals Fenyx Rising, które mimo tego, że nie było odkrywcze, to jednak przyciągnęło do siebie zaskakująco dużo graczy. Nowa gra ma mieć nazwę kodową Oxygen i skupi się na hawajskiej kulturze polinezyjskiej. Sama oprawa graficzna ma być mniej inspirowana The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Kiedy zagramy w ten tytuł? Premiera nastąpi dopiero w 2025 roku.

Nie tylko Avatar. Są też anulowane projekty

To nie jedyne rewolucje u Ubisoftu. Jak się dowiedzieliśmy od przedstawicieli firmy – anulowano produkcję czterech gier. Dwóch z nich kompletnie nie znaliśmy, ale dwie były już omawiane. Mowa tutaj o bardzo źle przyjętym Ghost Recon Frontline, które miało być tytułem battle royale. Gra tak przypominała Call of Duty Warzone, że można było się pomylić!

Czytaj też: Jedna z nowych gier w GeForce NOW pokaże niszczycielską siłę ludzkiej rasy

Drugim tytułem, który znika z listy nadchodzących gier to Spliner Cell VR. Aktualnie Ubisoft pracuje zatem tylko nad jedną grą VR – Assassin’s Creed VR. Jakiś czas temu wyciekło kilka materiałów wideo z gry, więc w tym przypadku widać, że projekt jest już w bardziej zaawansowanej formie.