WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Nowy BMW M3 Sedan w pełnym kamuflażu

Chcecie może rzucić okiem na nowe BMW M3? Na ten moment wyłącznie w fazie prototypu i w pełnym kamuflażu, ale lepsze to niż nic.

Sedan BMW M3 nowej generacji pojawił się ostatnio na ulicach Kalifornii w nocy, posiadając specyfikację niemiecką, jak może to sugerować naklejka w lewym dolnym rogu przedniej szyby. Kierował w nim ktoś zdecydowanie przemiły, bo w pewnym momencie na poniższym filmie kierowca przygazował i pozwolił turbodoładowanemu 3,0 litrowemu silnikowi zaśpiewać (via Motor1).

Wspomniany silnik będzie z kolei występował w wielu wersjach w BMW M3 i to z napędem na tylne oraz wszystkie koła, a także możliwością wyboru między manualną i automatyczną skrzynią biegów.

Łatwo jest z kolei oszacować, ile mocy zaoferuje nowe M3. Liczymy na około 473 KM w standardowej formie i około 503 KM w wydaniu Competition, co odzwierciedli modele X3 i X4 M. Oczywiście przy tym wszystkim M3 będzie lżejszy niż X3 M, co przełoży się na lepszą wydajność.

Czytaj też: Jeśli lubicie sedany, to BMW zawsze będzie z Wami

Jako że SUV o zacięciu wyczynowym (X3 M) zalicza sprint do 96,5 km/h w ciągu czterech sekund, jego odpowiednik M3 spadnie z czasem poniżej czterech sekund. Jego prędkość maksymalna przewyższy z kolei 285 km/h. Na oficjalne informacje poczekamy jednak jeszcze kilka/kilkanaście tygodni.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News