Reklama

Nowy BMW M3 Sedan w pełnym kamuflażu

Nowy BMW M3, nowe BMW M3, sedan M3, nowy sedan M3, prototyp BMW M3, testy BMW m3

Chcecie może rzucić okiem na nowe BMW M3? Na ten moment wyłącznie w fazie prototypu i w pełnym kamuflażu, ale lepsze to niż nic.

Sedan BMW M3 nowej generacji pojawił się ostatnio na ulicach Kalifornii w nocy, posiadając specyfikację niemiecką, jak może to sugerować naklejka w lewym dolnym rogu przedniej szyby. Kierował w nim ktoś zdecydowanie przemiły, bo w pewnym momencie na poniższym filmie kierowca przygazował i pozwolił turbodoładowanemu 3,0 litrowemu silnikowi zaśpiewać (via Motor1).

Wspomniany silnik będzie z kolei występował w wielu wersjach w BMW M3 i to z napędem na tylne oraz wszystkie koła, a także możliwością wyboru między manualną i automatyczną skrzynią biegów.

Łatwo jest z kolei oszacować, ile mocy zaoferuje nowe M3. Liczymy na około 473 KM w standardowej formie i około 503 KM w wydaniu Competition, co odzwierciedli modele X3 i X4 M. Oczywiście przy tym wszystkim M3 będzie lżejszy niż X3 M, co przełoży się na lepszą wydajność.

Czytaj też: Jeśli lubicie sedany, to BMW zawsze będzie z Wami

Jako że SUV o zacięciu wyczynowym (X3 M) zalicza sprint do 96,5 km/h w ciągu czterech sekund, jego odpowiednik M3 spadnie z czasem poniżej czterech sekund. Jego prędkość maksymalna przewyższy z kolei 285 km/h. Na oficjalne informacje poczekamy jednak jeszcze kilka/kilkanaście tygodni.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News