Reklama
aplikuj.pl

Nowy bohater Overwatch 2! Jak walczy Życiodawca?

overwatch 2

Blizzard wprowadza do Overwatch 2 nowego bohatera. Jest nim Życiodawca! Jakie ataki będzie wykonywała ta postać?

Życiodawca w Overwatch 2

Pochodzący z Tajlandii Życiodawca cechuje się miłością i szacunkiem do przyrody oraz zaawansowaną technologią bioświatła. Ta przełomowa technologia przeplata się we wszystkich zdolnościach bohatera i odgrywa niezwykle ważną rolę w efektach leczących i wszechstronności jego zestawu.

Czytaj też: Premiery Road 96 Mile 0 nie możecie przegapić

Życiodawca ma unikalny styl gry, który wprowadza do gry parę nowych mechanik. Spójrzmy zatem, jak powstawał sam bohater i jego zestaw zdolności.

Umiejętności Życiodawcy w Overwatch 2

Leczący Rozkwit to pierwszy podstawowy atak Życiodawcy. Za pomocą tej broni napełnia on energią świecący kwiat i wysyła go swoim sojusznikom. Im dłużej trwa napełnianie, tym większy będzie efekt leczący.

Jego drugim podstawowym atakiem jest Salwa Cierni. Tą bronią Życiodawca wystrzeliwuje rozproszone ciernie z bioświatła we wrogów. Choć Salwa Cierni ma służyć głównie do obrony, można zadać nią całkiem spore obrażenia.

Czytaj też: Wyciekły oryginalne osiągnięcia Dead Island 2

Platforma Płatkowa to alternatywny atak Życiodawcy. Rzuca on pączek rozkwitający w kwiatową platformę po wylądowaniu. Zarówno wrogowie, jak i sojusznicy, którzy nadepną na tę platformę, powodują, że wznosi się ona i przez jakiś czas pozostaje w powietrzu. Każdy, kto skorzysta z platformy, nieważne czy to wróg, czy sojusznik, może wystrzelić się w powietrze, wykonując skok, w momencie gdy platforma osiąga maksymalną wysokość. Co prawda nie wzbijecie się w przestworza jak Baptiste po użyciu Egzobutów, ale wyrzut w górę w odpowiedniej chwili pomoże wam wykaraskać się z kłopotów!

Pomocna Dłoń otacza sojusznika ochronnym bioświatłem i przyciąga go w kierunku Życiodawcy. Gdy sojusznik znajduje się pod wpływem Pomocnej Dłoni, staje się niewrażliwy na wszelkie obrażenia.

W ramach superzdolności Życiodawca stawia ogromne drzewo z bioświatła, które pulsuje leczniczą energią. To drzewo zapewnia waszej drużynie osłonę, czyli nie można przez nie strzelać ani przechodzić.