Reklama
aplikuj.pl

Wiemy kiedy zadebiutuje nowy Citroen C5, ale to nie wszystko

Nowy Citroen C5 wyszpiegowany,Nowy Citroen C5, zdjęcia Citroen C5, zdjęcia nowego Citroen C5

Kojarzycie Citroena C5? Ten model pożegnał się ze światem w 2017 roku, ale po czterech latach francuska marka wskrzesi go w zupełnie innej formie. Kiedy więc zadebiutuje nowy Citroen C5?

Nowy Citroen C5 nadchodzi!

Na ten moment mamy niewiele, bo prosty zwiastun, ujawniający premierę czegoś nowego już 12 kwietnia tego roku. Jak sugeruje prosta grafika, białe linie na niebieskim tle jednoznacznie wskazują linie przedniego zderzaka samochodu, którym musi być właśnie nowy Citroen C5.

Czytaj też: Klasyczny Citroen DS przerobiony na nowoczesnego luksusowego sedana

O nietypowym nadwoziu tego modelu wiedzieliśmy od dawna, a Citroen ewidentnie dotrzymał obietnicy, jako że nowe C5 ma bardzo unikalny kształt daleki od kombi, hatchbacka, czy sedana. Możemy go uznać za połączenie różnych stylów nadwozia, które będzie bazować na platformie EMP2 Grupy PSA, która pozwoli francuskiej marce na stosowanie zelektryfikowanych układów napędowych. Dla przypomnienia, ten model jest wzorowany na Cxperience Concept z 2016 roku.

Czytaj też: Na co pozwala sobie elektryczny Citroen e-C4 2021?

Liczymy na hybrydowe układy napędowe typu plug-in, progresywne zawieszenie hydrauliczne i oczywiście wytłuszczenie przez producenta zalet, jakie przyniosło ze sobą tak nietypowe nadwozie.