Reklama
aplikuj.pl

Na co pozwala sobie elektryczny Citroen e-C4 2021?

Citroen wedle zapowiedzi ujawnił właśnie swojego nowego C4, a dokładniej mówiąc, jego elektryczne wydanie e-C4. Co oferuje?

Citroen wie, że tradycyjne hatchbacki nie są już tak popularne jak kiedyś, więc aby mieć pewność, że e-C4 zdobędzie więcej klientów, powiększył nieco model C4. Ten bazuje na platformie e-CMP, dzięki czemu jest pierwszym samochodem segmentu C na tej podstawie (via InsideEVs).

Wcześniej Citroen ujawnił wnętrze e-C4, które nabrało nowoczesnego stylu i dwóch cyfrowych wyświetlaczy w połączeniu z minimalizmem i niewielką ilością przycisków analogowych.

Przy rozstawie osi wynoszącym 2,67 metra kompaktowy ë-C4 ma 4,36 metra długości i 1,80 metra szerokości, oferując przy tym 380 litrów przestrzeni bagażowej pomimo dosyć niskiej wysokości. Mierzy bowiem zaledwie 1,53 metra.

Rozmiar e-C4 jest kluczowy, bo dzięki niemu Citroen mógł wepchnąć w niego większy pakiet akumulatorów o mocy 50 kWh, zyskując nieco lepszy profil aerodynamiczny. To zapewne umożliwiło mu dobicie do 350 km na jednym ładowaniu według WLTP.

Czytaj też: Elektryczna przyszłość BMW może być zagrożona, ale jest na to rozwiązanie

Citroena e-C4 napędza jeden silnik elektryczny o mocy 134 koni mechanicznych, który pozwala mu rozpędzić się maksymalnie do 150 km/h. Ciągle czekamy na zapowiedź dostępności oraz ceny.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News