Nowy „czysty diesel” Mazdy już za rok

Nowy "czysty diesel" Mazdy już za rok
Nowy "czysty diesel" Mazdy już za rok

Niektórzy producenci żegnają się już raz na zawsze z silnikami diesla, ale nie Mazda. Ten producent planuje pójść o krok dalej w kierunku oleju napędowego i oby nie okazało się, że będzie to iście szaleńczy krok.

Obecnie Mazda oferuje modele z silnikami diesla, co widać np. przy modelu CX-5, gdzie drzemie 2,2-litrowy SkyActiv-D. Czy ostatnia iteracja tej jednostki? Możliwe, ale z pewnością nie ostatnie słowo samych silników wysokoprężnych w ofercie Mazda, ponieważ europejski szef do spraw badań i rozwoju w firmie, Christian Schultze, powiedział, że w przyszłym roku pojawi się zupełnie nowy młyn Diesla.

Trzymamy się silników Diesla. W 2020 roku mamy nowe podejście do silników Diesla. Pokażemy Ci, jak czyste i bardzo wydajne mogą być silniki Diesla.

Wbrew pozorom, Mazda ma w tym temacie całkiem wiele do powiedzenia przez technologię, jaką zawarła w linii SkyActiv-X, która zadziwiała spalaniem oraz emisją zanieczyszczeń. Niestety nie wiemy, jak dokładnie będzie wyglądała nowa jednostka napędowa, choć nie można też zapominać, że to żadna wojna producenta z elektryfikacją samochodów. Mazda sama zapowiedziała już swój pierwszy EV.