Reklama

Nowy dysk SSD Novachips spełnia wojskowe normy

Nowy dysk SSD Novachips, dysk SSD

Firma Novachips ogłosiła, że uzyskała certyfikat FIPS 140-2 Level 2 dla swojego nośnika. To sprawia, że nowy dysk SSD Novachips zapewnia wręcz wojskową pewność bezpieczeństwa.

Iście wojskowy nowy dysk SSD Novachips

FIPS 140-2 to standard opracowany przez National Institute of Standards i jest szeroko stosowany do zatwierdzania algorytmów związanych z kryptografią i modułami kryptograficznymi. Spełnienie tych standardów jest obowiązkowe, aby móc sprzedawać te dyski agencjom rządowym i federalnym, ale teraz nawet agencje medyczne po nie sięgają.

Czytaj też: Nowe okulary Adidas Sport z technologią Kolor Up
Czytaj też: Czy warto kupić drogą klawiaturę? Tanie kontra drogie modele
Czytaj też: Bezprzewodowe zasilanie telewizora od Reasonance

Na potrzeby tego certyfikatu firma Novachips opracowała wszystkie wymagane algorytmy kryptograficzne i funkcje bezpieczeństwa oparte na sprzęcie i oprogramowaniu sprzętowym wewnętrznego kontrolera ASIC NVS3800. Ta architektura z pojedynczym kontrolerem umożliwia osiągnięcie niższego zużycia energii i zwiększa ogólne bezpieczeństwo.

Ponadto, w przeciwieństwie do większości innych bezpiecznych dysków półprzewodnikowych, szyfrowanie firmy Novachips nie zależy od modułu TPM, TCG ani OPAL. Wprowadza je za sprawą sprzętowego szyfrowania AES-256 XTS i technik zarządzania kluczami, które wykorzystują standardowe polecenia ATA lub NVM.

Czytaj też: Awaria PKO. Klienci nie mogą się nawet zalogować
Czytaj też: W
yszukiwarka DuckDuckGo znowu bije rekordy, dzięki prywatności
Czytaj też:
Sapphire pokazuje pasywny RX 5700 XT

Certyfikowane dyski z serii Scalar na interfejs SATA i Express, czyli wykorzystujące protokół NVMe są obecnie dostępne do wysyłki do klientów