Nowy gamingowy smartfon Redmi będzie częścią serii K40

Marka Redmi ujawniła więcej szczegółów na temat swojego nowego gamingowego telefonu, a w tym datę premiery i to, że ma on być częścią rodziny Redmi K40.

Gamingowy smartfon Redmi K40

Dowiedzieliśmy się również, że ten nowy gamingowy smartfon Redmi K40 będzie posiadać przyciski przeznaczone do gier na górnej części lewej krawędzi, dzięki czemu będą znajdować się na górze, kiedy obrócimy telefon poziomo i przez to lądować idealnie pod kciukiem prawej dłoni.

Czytaj też: Wiemy co napędzi gamingowy smartfon Redmi

Jeśli chodzi o rozkład aparatów, to jest on dość nietypowy, ponieważ na owalnej wyspie znajdą się dwa moduły z podświetleniem LED po bokach, między którymi znajdzie się trzeci. Podświetlenie to ma zapalić się po włączeniu trybu gry poprzez przesunięcie specjalnego przełącznika on/off, a gdy już go włączymy, zobaczymy wysuwający się przycisk, przeznaczony do gier. Na załączonej animacji dokładnie widać, jak ma to wyglądać.

Gamingowy telefon Redmi ma pojawić się 27 kwietnia, a jego oficjalna nazwa brzmi Xiaomi Redmi K40 Game Enhanced. Choć ten ma być częścią rodziny Redmi K40, to jednak będzie się od niej różnić. Możemy spodziewać się w niedalekiej przyszłości więcej informacji, bo w końcu premiera będzie już za tydzień.

Czytaj też: Problemy z wyświetlaczem w Redmi Note 10 Pro. Co na to Xiaomi?

Wedle nieoficjalnych informacji z wczoraj, ten smartfon ma kosztować około 1150 – 1450 zł, dzierżyć 144 Hz wyświetlacz Samsung E4 AMOLED, być napędzany chipsetem Dimensity 1200 i akumulatorem o pojemności 5000 mAh kompatybilnym z szybkim ładowaniem o mocy 67 W.