Reklama
aplikuj.pl

Mniejszy iPad Air na horyzoncie. Oto nowy iPad mini

Mniejszy iPad Air na horyzoncie, nowy iPad mini, iPad mini, Mniejszy iPad Air

Chociaż smartfony rosną i rosną, to daleko im do tabletów, które z rozmiarami też nie powinny przesadzać. Tak przynajmniej możemy myśleć po zapowiadanych od dawna planach Apple co do stworzenia mniejszego iPada Air. Tym najpewniej będzie nowy iPad mini 6, który właśnie wyciekł w sporym zbiorku informacji.

iPad mini – mniejsza wersja iPad Air

iPad mini zaczerpnie sporo z tabletu iPad Air, a zobaczyć możecie to w grafice porównawczej poniżej. Jak się dowiedzieliśmy, przycisk Home został usunięty, aby zwiększyć rozmiar ekranu, co w rezultacie pozwoliło na powiększenie go o 3 mm względem poprzedniego iPada mini. Rendery pokazują też dokładnie skaner linii papilarnych, który został umieszczony bezpośrednio w przycisku zasilania, a także ulepszone głośniki, ukrywające się pod dziurkami na lewo i prawo od portu USB-C.

Czytaj też: Czekacie na iPhone 13? Kilka z nich zaliczyło EEC

Co ciekawe, wedle przecieków Apple pozbyło się w nowym iPad mini wejścia Lightning, dając na jego miejsce znacznie bardziej uniwersalny USB typu C. Przy okazji tego modelu mówi się też o nowej mniejszej wersji Apple Pencil oraz o wydaniach kolorystycznych tabletu w formie srebrnej, czarnej i złotej wersji, które zresztą zostały przedstawione na poniższych renderach.

Czytaj też: Na zestaw AR Apple poczekamy ponoć do 2022 roku

Oprócz tego oczekuje się, że iPad mini będzie zasilany przez układ Apple A14, ale to, co tak naprawdę będzie miał jeszcze do zaoferowania, dowiemy się dopiero w przyszłości. Należy jednocześnie pamiętać, że przedstawione wyżej informacje, to tylko przecieki – oficjalnie na temat iPada Mini nie wiemy nic, a nic. Jeśli jednak wierzyć plotkom, jego oficjalna premiera będzie miała miejsce przed końcem tego roku.