Reklama

Na zestaw AR Apple poczekamy ponoć do 2022 roku

zestaw AR Apple, AR Apple, premiera AR Apple 2022

Plotki na temat pracy Apple nad zestawem do AR, czyli rzeczywistości rozszerzonej, pojawiają się już od dłuższego czasu. Jednak teraz ich prawdziwość została potwierdzona przez analityka Apple, Ming-Chi Kuo, który ogłosił, że przewiduje się jego prezentacje na 2022 rok.

Zestaw AR Apple – premiera w drugim kwartale 2022 roku

Tajwańska firma Genius Electronic Optical (GSEO) ma być głównym dostawcą obiektywów do nadchodzącej serii iPhone 13, a także do nowego Apple AR. Jak sam Ming-Chi Kuo wspomniał:

Wedle naszych spekulacji Apple wpuści na rynek swój zestaw AR w formie HMD w drugim kwartale 2022 roku. Ten zestaw umożliwi doświadczenie rozszerzonej rzeczywistości, więc odpowiednie soczewki są potrzebne, a ich głównym dostawcom będzie Genius [tajwańska firma GSEO – dop. red.]

– powiedział Ming-Chi Kuo, specjalista ds. analizy działań firmy Apple.

Czytaj też: Kolejny wtorek, to kolejny OkazjoWTOREK Huawei

Oczekuje się, że zestaw do rozszerzonej rzeczywistości (AR) od Apple zyska nieco właściwości rzeczywistości wirtualnej (VR). Dzięki zastosowaniu ekranów microLED od Sony firma ma zapewnić temu gadżetowi dwa tryby pracy – „prześwitujący” dla efektów AR oraz już zupełnie nieprzezroczysty z myślą o zabawie w VR.

Sama konstrukcja tego zestawu ma być lekka, bo jego waga będzie wynosić 200-300 gramów. Aby móc z niego korzystać, wymagane będzie podłączenie go do komputera lub laptopa, ale tylko w tej pierwszej wersji. Na bardziej praktyczny model od Apple poczekamy dłużej, bo ponoć ten z układami na pokładzie zadebiutuje w 2025 roku.

Czytaj też: Samsung Smart TV coraz popularniejsze wśród Polaków

Cena takiego zestawu do AR od Apple? Na ten moment nieznana, choć plotki sugerują cenę 1000 dolarów (około 3670 złotych), podczas gdy inne wskazują na dużo wyższą, bo wynoszącą około 3000 dolarów (około 11000 złotych).