Reklama

Nowy kabriolet BMW 4 już po premierze

nowy-kabriolet-bmw-4-premiera

BMW serii 4 w kabriolecie właśnie debiutuje na 2021 rok ze swoją nową stylistyką, w której wyróżnia się przede wszystkim agresywny przód.

Nowy kabriolet BMW 4 2021

Najnowsza generacja kabrioletów serii 4 BMW porzuca twardy dach z poprzedniej generacji na rzecz miękkiego, czyli o około 40% lżejszego. Mechanizm tego dachu, jak to zwykle bywa w kabrioletach, zajmuje sporo miejsca na tyle, dlatego po jego złożeniu ten samochód ma tylko 255 litrów przestrzeni bagażowej, ale z drugiej strony 34 litrów więcej, niż wcześniej. Względem poprzednika pasażerowie mogą też liczyć 0,2 cala dodatkowej przestrzeni nad głową po rozłożeniu dachu.

Czarny dach otwiera się i zamyka w ciągu 18 sekund przy prędkości do 50 km/h, a sam nowy kabriolet serii 4 jest praktycznie identyczny z modelem coupe… z wyjątkiem samego dachu, rzecz jasna. BMW oczywiście zapewniło pojazdowi kilka poprawek w celu poprawy sztywności skrętnej, dbając o sztywniejsze listwy progowe, aluminiowy panel z przodu i wzmocniony tunel przekładni oraz tylną płytę podłogową.

Inżynierowie zwrócili również uwagę na dodatkową redukcję hałasu, skupiając się na układzie dolotowym, pokrywie silnika i podwoziu. Pod maską zaś znalazły się silniki rodem ze wspomnianego coupe.

Napęd kabrioletu BMW 4 2021

Model 430i wykorzystuje więc turbodoładowany 2,0-litrowy czterocylindrowy silnik o mocy 255 koni mechanicznych i 400 Nm momentu obrotowego, który rozpędza go do 96,5 km/h w 5,9 sekundy. W zależności od kombinacji kół i opon maksymalna prędkość jest ograniczona do 209 km/h lub 249 km/h.

Czytaj też: Wiemy kiedy zadebiutuje elektryczne BMW i4 M

BMW M440i 2021 ma już 3-litrowy rzędowy silnik z turbodoładowaniem i 48-woltową technologią łagodnej hybrydy, który wytwarza 382 KM i 500 Nm. Obniża to czas sprintu do 5 sekundy, ale ograniczenia prędkości pozostają takie same. Oba silniki są przy tym wyposażone w ośmiobiegowy automat. M440i korzysta również ze standardowego tylnego mechanizmu różnicowego M Sport, który jest opcjonalny w 430i.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News