Reklama
aplikuj.pl

Nowy kabriolet Mini Cooper S dostrzeżony z nielicznym kamuflażem

Chociaż małe samochody nie radzą sobie najlepiej na rynku, patrząc po popularności SUVów, to Mini nie ma zamiaru się poddawać i już pracuje nad odświeżeniem oferty. Dziś mamy okazję rzucić okiem na nowego Mini Cooper S Convertible.

Tym razem nowe Mini Cooper S w kabriolecie wystąpiło w obiektywie z kamuflażem tylko na obu konsolach (via Motor1), ale nawet pomimo niego łatwo zauważyć bardziej agresywny przedni zderzak z większymi wlotami powietrza. Zdjęcia sprawiają również wrażenie, jakby Mini rozszerzało rozmiar kratki, choć tylko nieznacznie. Z tyłu sprawa ma się podobnie – zderzak uzyskuje nieco bardziej sportowy design.

Wewnątrz producent samochodów zapewne zmodernizuje deskę rozdzielczą za pomocą systemu infotainment, ale nie spodziewamy się innych większych zmian.

Klienci powinni spodziewać się, że obecny czterocylindrowy silnik z turbodoładowaniem o pojemności 2,0 litra zostanie przeniesiony do zaktualizowanego modelu. Powinien nadal wytwarzać te same 189 koni mechanicznych i 280 Nm momentu obrotowego. Dostępna powinna być również sześciobiegowa automatyczna i sześciobiegowa manualna skrzynia biegów.

Czytaj też: Pojedynek starego z nowym, czyli Ferrari F40 kontra 488 Pista Spider

Mini nie wskazał, kiedy nadejdzie zaktualizowany model, choć biorąc pod uwagę, że jest to łagodne odświeżenie, nie powinniśmy czekać zbyt długo. Może się to ujawnić przed końcem roku lub na początku następnego.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News