WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Nowy mod do Wiedźmina 3 naprawia drewniany problem

Nowy mod do Wiedźmina 3 naprawia drewniany problem

Nowy mod do Wiedźmina 3 naprawia to, co zdążyło się już zestarzeć od premiery gry. Gracz naprawił drzewa w grze.

Wiedźmin 3 ma już cztery lata. W grach wideo taki czas wystarczy, aby coś co jeszcze niedawno zachwycało jakością, dziś straszyło kilkoma elementami. To niesamowite, jak coś co uważamy za majstersztyk nie do pobicia, dziś wygląda dużo gorzej. Ostatnio trafiłem na zrzuty ekranu z Uncharted 4, które sprawiało, że posiadacze konsoli PlayStation nie dowierzali własnym oczom, co można wyciągnąć z ich sprzętu. A dziś? Te tekstury ubrań jakieś rozmyte, cera bohaterów też już gorzej wygląda…

Czytaj też: Absurdalnie piękny mod do Minecrafta

Wiedźmin 3 również się zestarzał. Gracze PC mogą jednak wgrywać mody, które znacznie poprawiają odbiór tej produkcji. Co dziś (a niektórych nawet na premierę) męczy wzrok w Wieśku? Drzewa. Wystarczy rzucić okiem na to, jak bardzo źle prezentują się obiekty trochę od nas oddalone oraz… jak mogą wyglądać, gdy wgramy aktualizację poprawiającą to i owo.

Modyfikacja dostępna jest pod tym linkiem i nazywa się HD Tree LOD Billboards. Autor za pomocą sztucznej inteligencji poprawił rozdzielczość obiektów nawet czterokrotnie oraz zwiększył zasięg Level of detail. Jest to odległość od gracza, na której gra wczytuje już lepsze modele. Poniżej kilka możecie zobaczyć dodatkowe porównania.

Czytaj też: Razer zrywa współpracę z influencerką, która stwierdziła, że „faceci to śmiecie”

Źródło: wccftech.com