Ponownie Tum Apisak zaserwował nam dawkę przecieków na temat kolejnej karty graficznej AMD, która nadal nie została zapowiedziana. Nie przeszkodziło to jednak na dosłowny wysyp informacji o niej, które uzupełnia nowy test Radeon RX 590 w 3DMark.

Tak dla przypomnienia i podsumowania dotychczasowych informacji o RX 590 – rewolucji nie powinniśmy oczekiwać. Ot porządny pretendent do miana króla wydajności średniego segmentu, mogący z łatwością uzyskać określenie „odgrzewanego kotleta”. Na pokładzie tej karty graficznej znajdzie się rdzeń AMD Polaris 30 wykonany z użyciem 12 nm procesu technologicznego. Zapewne tego z fabryk Global Foundries, którego firma używa w przypadku obecnej generacji Polarisów. „Nowe GPU” ma posiadać 2304 procesy strumieniowe, 144 jednostek TMU i 32 jednostek ROP. W przypadku konfiguracji pamięci AMD postawi zapewne na sprawdzone kości GDDR5 o łącznej pojemności 8 GB na 256-bitowej magistrali.

Nowy test Radeon RX 590 w 3DMark - stabilne 1680 MHz na rdzeniu

Powyżej podrzuciłem Wam dwa zrzuty ekranu z nieoficjalnych testów modelu od PowerColor i XFX, z których możemy wyciągnąć prawdopodobne taktowania rdzenia. Podstawowy będzie wynosił około 1580 MHz, ale po fabrycznym OC w niereferencyjnych modelach będzie sięgać przynajmniej 1680 MHz. „Przynajmniej”, ponieważ nie możemy mieć pewności, czy XFX przygotuje najbardziej podkręcony wariant. Przypominam również o samej cenie, która ma oscylować w granicy 200-300$ + podatek.

Czytaj też: AMD Radeon RX 590 na 12nm procesie FinFET

Źródło: Wccftech

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej