WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

AMD Radeon RX 590 na 12nm procesie FinFET

Wygląda na to, że największa tajemnica nowej karty graficznej od Czerwonych została rozwiązana. Ze zdjęć jasno wynika, że AMD Radeon RX 590 będzie posiadał rdzeń graficzny wyprodukowany z użyciem 12nm procesu FinFET.

Ten model AMD jest od początku swojego debiutu w wielkim „plotkarskim dziale IT” budziło wiele pytań. Zwyczajne odświeżenie z podbitymi zegarami? Skorzystanie z niższego procesu technologicznego? Może zmiany w architekturze, które obecnemu na nich GPU dałyby pełnoprawną możliwość przyjęcia nazwy Polaris 30. Jedno jest jednak pewne – Radeon RX 590 nie jest żadnym wymysłem, a rzeczywistym produktem, którego datę premiery i cenę ujawnił przed kilkudziesięcioma godzinami serwis z dalekiego wschodu. AMD takim produktem chce oczywiście uderzyć w konkurencję, a dokładnie niedopatrzenie Nvidii z rozwojem średniego rynku. No cóż, nienajlepszym pomysłem było skupienie się na najwyższym segmencie konsumenckim z nowymi GeForce RTX.

Powyższe zdjęcia wykonane przez autora z serwisu HardwareLuxx potwierdzają, że Radeon RX 590 będzie korzystał z 12nm GPU wykonanego w technologii FinFET. Co oznacza to dla nas? Wyższe zegary i wyższą efektywność cieplną, co w połączeniu przełoży się na finalną wydajność. Jak bardzo? Czas i testy pokażą, choć nie powinniśmy liczyć na coś więcej, niż mała (re?)wolucję w segmencie średnim, którą może jednak przyćmić Nvidia swoim nowym GTX 1060.

Czytaj też: Radeon RX 590 może zostać królem średniego segmentu

Źródło: Videocardz