Reklama
aplikuj.pl

Ujawniony Toughbook 40 to najbardziej wytrzymały laptop Panasonic

Toughbook 40, najbardziej wytrzymały laptop Panasonic, laptop Panasonic

Firma Panasonic zapowiedziała właśnie Toughbook 40, czyli nowy najbardziej wytrzymały laptop Panasonic, którego cena zaczyna się od 4899$. To 14-calowy laptop z myślą o profesjonalistach, którzy pracują w ekstremalnych lub niebezpiecznych warunkach.

Toughbook 40 zaprezentowany. To pierwszy tak wyjątkowy laptop firmy Panasonic, która określa go tym najwytrzymalszym

Ten laptop chroni przede wszystkim obudowa ze stopu magnezu, którą uzupełnia zintegrowany uchwyt i wzmacnia szereg wzmocnionych zaślepek na porty. Toughbook 40 doczekał się certyfikatów wytrzymałości MIL-STD-810H i MIL-STD-461H, co to oznacza? Wiele, a mianowicie to, że został przetestowany przy upadku z wysokości 1,8 metra, jest zabezpieczony przed wnikaniem wody i pyłu zgodnie z normą IP66, jest odporny na wysokie i niskie temperatury oraz promieniowanie słoneczne.

Toughbook 40 waży 3,35 kg, czyli mniej od poprzednika o ponad pół kilograma, choć jego 14-calowy ekran dotykowy IPS Full HD o jasności 1200 nitów jest większy. Jego dopełnieniem jest pierwsza w tej klasie kamera internetowa o rozdzielczości 5 Mpx ze zintegrowaną zaślepką, funkcją rozpoznawania twarzy w podczerwieni Windows Hello i zaawansowanymi mikrofonami.

Czytaj też: Aktualizacja Steam Deck wpływa na płynność gier

W kwestii specyfikacji Panasonic postawił na Intel Core i5 lub i7 poprzedniej generacji z możliwością dodania dedykowanej karty graficznej Intela lub AMD. Po stronie pamięci w grę wchodzi maksymalnie 64 GB pamięci RAM i 2 TB pamięci masowej SSD z funkcją szyfrowania. Dodatkowym zabezpieczeniem nowego Toughbooka jest funkcja Secure Wipe, która w kilka sekund usuwa zawartość dysku. Poza tym laptop wspiera Bluetooth 5.1, Wi-Fi 6, łączność 4G i 5G, a wśród jego portów znalazł się Thunderbolt 4.