Reklama

Nowy układ pamięci Samsunga znacząco usprawni smartfony

Nowy układ pamięci Samsunga, LPDDR5 uMPC, Samusng LPDDR5 uMPC, LPDDR5, uMPC

Samsung pochwalił się swoim najnowszym osiągnięciem w dziedzinie układów pamięci w postaci układu LPDDR5 uMPC. Łączy on ze sobą najnowsze standardy zarówno DRAM, jak i NAND. To z kolei sprawia, że nowy układ pamięci Samsunga może wnieść smartfony ze średniej i najwyższej półki na nowy poziom. Na to właśnie liczy firma.

LPDDR5 uMPC to nowy układ pamięci Samsunga. Łączy tą masową z operacyjną

Zamknięcie pamięci DRAM i NAND w rozmiarach równych 11,5 x 13 mm pozwala na zwiększenie dostępnego wolnego miejsca wewnątrz smartfonu. To z kolei otwiera furtkę do mniejszych rozmiarów albo zastosowania dodatkowych komponentów, czy sprzętów. Samsung zadbał też o różne pojemności pamięci w zależności od potrzeb smartfonów obsługujących sieć 5G w segmencie średniej i wyższej klasy. Dlatego też w ramach układów LPDDR5 uMPC zaoferuje pamięć DRAM o pojemności od 6 GB do 12 GB i NAND od 128 GB do 512 GB.

Czytaj też: Telefony z serii Galaxy S22 będą mniejsze od Galaxy S21

Nowy LPDDR5 uMCP firmy Samsung zapewni tanim smartfonom dostęp do wyższej wydajności pamięci, a także zapewni błyskawiczne prędkości transferu i bardzo niski pobór mocy. Oprócz tego firma mówi o 50% wzroście wydajności pamięci DRAM (z 17 GB/s do 25 GB/s) oraz o podwojeniu transferów pamięci NAND z 1,5 GB/s do 3 GB/s względem pamięci masowej UFS 2.2, czyli połączenia występującego w układzie poprzedniej generacji.

Czytaj też: Data premiery Samsung Galaxy M32. Wiemy już sporo

Samsung zakończył już testy z kilkoma producentami smartfonów. Teraz oczekujemy więc wejścia konkretnych modeli z tymi układami na rynek albo jeszcze w tym, albo przyszłych miesiącach.