Telefony z serii Galaxy S22 będą mniejsze od Galaxy S21

Telefony z serii Galaxy S22 będą mniejsze od Galaxy S21

Duże ekrany w smartfonach są przydatne, jednak za duże stają się już niezbyt komfortowe w użytku. Samsung chyba to zauważył, a przynajmniej na to wskazują najnowsze informacje. Ujawniają one, że modele Galaxy S22 nie będą większe od poprzedników.

Smartfony z serii Galaxy S22 stracą na rozmiarze względem S21

Na dużych ekranach smartfonów wygodnie ogląda się różne treści czy korzysta z Internetu. Jednak do czasu, bo im ekran większy, tym zmniejsza się przyjemność z korzystania. W końcu nie zawsze mamy wolne obie ręce, by wygodnie napisać wiadomość, a obsługa jedną ręką przy większej liczbie cali jest już problematyczna. Sama używam obecnie smartfona z ekranem o przekątnej 6,47 cala i jest to już dla mnie ciut za dużo.

Czytaj też: OnePlus Nord N200 5G – wyciekła pełna specyfikacja i nowy render

Jeśli narzekaliście na wymiary modeli z serii Samsung Galaxy S21 i obawialiście się, że S22 przyniesie nam jeszcze większe smartfony, to uspokajamy. Najnowsze informacje udostępnione na platformie blogowej Naver wskazują, że powiększenia nie będzie. Przypomnijmy jakie rozmiary mają wyświetlacze w modelach Galaxy S21:

  • 6,2 cala – Galaxy S21,
  • 6,7 cala – Galaxy S21 Plus,
  • 6,8 cala – Galaxy S21 Ultra,

Czytaj też: iQOO zmierza na podbój rynku składanych i zwijanych smartfonów

Oczywiście różnica w serii Galaxy S22 nie będzie duża, ale jednak będzie. Model Galaxy S22 ma mieć przekątną 6,1 cala, S22 Plus od 6 do 6,5 cala, zaś S22 Ultra – 6,8 cala, czyli dokładnie tyle, co jego bezpośredni poprzednik. Różnice są minimalne na papierze, ale podczas użytkowania niektórzy z pewnością już to odczują.