WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Nowy Volkswagen Arteon już oficjalnie

Nowy Volkswagen Arteon już oficjalnie

Volkswagen zaprezentował już w pełnej krasie odświeżenie modeli Arteon, które w obecnej generacji są już z nami od 2018 roku.

Chociaż w grę wchodzi raczej subtelna zmiana wyglądu, VW Arteon 2021 zaszaleje wewnątrz, co według firmy zgrywa się z jego flagowym statusem. Jednak wygląd i nowości wewnątrz, to nie wszystko. W Europie debiutuje też wersja Arteon Shooting Brake, a więc „hatchback z wydłużonym dachem” (kombi?), a na dodatek hybrydowy układ napędowy typu plug-in o mocy 215 koni mechanicznych i zasięgu 53 km oraz wariant Arteon R o mocy 315 KM.

Oba modele zostaną wprowadzone na rynek na początku przyszłego roku, a wersje R pojawią się później w ramach dalszego rozszerzania oferty wydajnościowego działu. Spalinowe wydania wykorzystają z kolei czwartą generację czterocylindrowego silnika benzynowego z turbodoładowaniem EA288 o mocy 316 KM, siedmiobiegową automatyczną dwusprzęgłową skrzynię biegów i zaktualizowaną wersję napędu na cztery koła 4Motion.

Układ napędowy jest w stanie przenieść (zależnie od sytuacji) nawet 100% mocy na jedno z kół za sprawą technologii rozkładania momentu obrotowego. W ofercie znajdą się również trzy turbodoładowane silniki benzynowe i dwa silniki Diesla (via AutoCar).

Te pierwsze mają moc od 187 KM do 276 KM, a drugie 148 KM i 197 KM. Dodatkowo są wyposażone w zaktualizowany filtr selektywnej redukcji katalitycznej (SCR) i nowy system AdBlue. W ich przypadku kupujący mogą wybierać między sześciobiegową manualną lub siedmiobiegową automatyczną dwusprzęgłową skrzynią biegów z napędem na cztery koła.

Zmodernizowany Arteon otrzymuje szereg zmian w nadwoziu (nowa kratka z pasmem świetlnym, nowe światła LED i felgi aluminiowe od 18 do 20 cali) w ramach czterech poziomów wykończenia – Basic, Elegance, R-Line i R. Modele R mają typowe cechy stylistyczne R, a w tym wzmocniony przedni zderzak z dużymi kanałami chłodzącymi, pomalowane na niebiesko zaciski hamulcowe, chromowane rury wydechowe i 20-calowe felgi.

Czytaj też: Jak zmieniał się Cadillac CTS-V?

Wewnątrz znajduje się przeprojektowana deska rozdzielcza z nową częścią górną, standardowym cyfrowym wyświetlaczem zegarów o przekątnej 10,25 cala, nową wielofunkcyjną kierownicą i najnowszym systemem informacyjno-rozrywkowym Volkswagena ze standardowym ekranem dotykowym o wielkości 8,0 cala.

Zaktualizowane modele Arteon trafią do sprzedaży jesienią, choć niektóre warianty mogą pojawić się na rynku później niż inne. Ceny nie zostały jeszcze ujawnione.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News